14.5 C
Lefkoşa
2 Mart 2021 Salı

İki gencin tutukluluk süreleri uzatıldı

Gazimağusa’da uyuşturucudan yakalanan yabancı uyruklu S.A.A.M. (E-17) ve M.O.N.M. (E-19) isimli 2 genç aleyhine başlatılan polis soruşturması devam ediyor. Polis, her iki genci dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkardı ve aleyhlerine 5’er gün tutukluluk emri aldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Gökhan Yıldırım’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis, 27 Şubat’ta, M.O.N.M.’nin de o sırada içerisinde bulunduğu S.A.A.M.’nin kaldığı yurt odasında ve zanlıların üzerinde arama yaptığını anımsattı. Yapılan arama sonucu, S. A.A.M.’nin giydiği kotun cebinde, 100 mlgr ağırlığında, M.O.N.M.’nin montunun cebinde ve sırt çantasında 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 2 adet plastik öğütücüyü bulduğunu anlatan polis, emareleri gönderdiği laboratuardan henüz sonuç alamadığını belirtti. Polis, tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine ek tutukluluk talep etti. Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıların tutukluluğunu 5’er gün uzattı.

Sedef Boşnak – Kıbrıs Gazetesi

Ana Sayfa Genel İki gencin tutukluluk süreleri uzatıldı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER 2 MART 2021 SALI

2 Mart akşamından 3 Mart sabahına kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti...