12 C
Lefkoşa
16 Ocak 2021 Cumartesi

İlkokulda pozitif vakaya rastlandı

Akdoğan Doktor Fazıl Küçük İlkokulu’nda, okul sekreterinin Covid-19 testinin pozitif olduğu açıklandı.

Okul yönetiminden velilere gönderilen mesaj şu şekilde:
“Okul sekreterimizin test sonucunun pek çoğunuzun da duyup öğretmenlerinize sorduğunuz için sizleri aydınlatma adına, doğrudur pozitiftir”

Sekreterin  6 gündür okula gelmediği belirtilen mesajda, tüm öğretmen ve personele PCR test yapılması için harekete geçildiği ifade edildi.
Okul yönetiminin velilere gönderdiği mesaj: “Sayın veli; Sizleri aydınlatma bakımından bu bilgileri sizinle paylaşma ihtiyacı duyuyoruz. Okulumuzu yeni öğretim yılına en iyi şekilde açmak için uzun zamandır yoğun bir şekilde çalışıyoruz.  Okul sekreterimizin test sonucunun pek çoğunuzun da duyup öğretmenlerinize sorduğunuz için sizleri aydınlatma adına, doğrudur pozitiftir.  Sekreterimiz hafta sonu da dahil bugüne kadar toplam 6 gündür okula gelmiyor. Bu konu ile ilgili okul müdürü olarak en üst düzeyde Eğitim bakanlığımızı bilgilendirdik. Sağlık kurulu bilgilendirildi. Toplu olarak öğretmen ve çalışanlarımıza PCR testi yapılmasını ve izole konusunu sorguladık. Bekliyoruz.  Bizler ve öğretmenlerimiz ile çalışanlarınızın şu an sağlık durumları iyidir. Muavinimizin PCR testi negatif çıktı .Bekliyoruz.  Bilgilerinize önemle duyurulur.”

Kuzeyde 1265 Covid19 testi yapildi, 18 pozitif vakaya daha rastlandi.

Eğitim Bakanlığı Teyakkuzda… Okullarda yeni tedbir ve yaptırımlar planlanıyor.

Ana Sayfa EĞİTİM İlkokulda pozitif vakaya rastlandı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC Gazete Manşetleri 07/11/2020

KKTC GAZETE MANŞETLERİ 16 OCAK 2021 CUMARTESİ

KKTC'de gazeteler neler yazdı? Manşetler ve detaylar neler? Gazetelerin spor sayfalarındaki detaylar ve dahası haberimizin detaylarında.