22 Mart 2016 Salı, 13:32

İngiltere güvenlik tedbirlerini artırdı

İngiliz polisi, Brüksel’deki saldırıların ardından önlem çerçevesinde Birleşik Krallık genelindeki kilit noktalarda güvenlik tedbirlerinin artırıldığını duyurdu.Birleşik Krallık Terörle Mücadele Birimi Komiser Yardımcısı Mark Rowley, basına meydana getirdiği açıklamada, ‘Ulaşım merkezleri de müdahale edinmek üzere, kamunun korunması ve asayiş sağlanması düşüncesince Birleşik Krallık genelindeki hepsi anahtar noktalarda asayiş önlemleri artırılıyor. Bu durumun rastgele ortak hususi bilgelik ve ya istihbaratla bağlantısı yok.’ dedi.

Rowley, ilkin İngiltere’nin başkenti Londra’nın güvenliğini sağlayıcı emniyetin, arttırma manşet memurlarını harekete geçirdiğini belirterek, ‘Bu memurlar, muvasala ot da dahil, başkentin anahtar noktalarında olağandan görülebilir halde devriyeye çıkacak. Görevlendirilen memurların sayısı sonsuz yerine değerlendirilecek. Bu arttırma memurlar, kamuda garanti sağlanması ve endişelerin giderilmesi önlemleri kapsamında görevlendiriliyor.’ sanarak konuştu.

‘Belçikalı yetkililerle andıran irtibattayız’

Rowley, ‘Belçikalı yetkililerle andıran irtibattayız. Durumu izlemeye bitmeme edeceğiz’ dedi.

Suriye ve Irak’ta yaşanmış olan gelişmeler doğrultusunda Ağustos 2014’de Birleşik Krallık’ın, arsıulusal yıldırı tehdidi seviyesini ‘ciddi’den ‘çok ciddi’ye yükselttiğini hatırlatan Rowley, Ağustos 2014’den beri Birleşik Krallık’a müteveccih arsıulusal yıldırı tehditinin ciddiyetini koruduğunu belirterek, bunun ‘terör saldırısı yaşanması muhtemel’ anlamına geldiğini kaydetti.

Kaynak: AA

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz