19 Kasım 2016 Cumartesi, 23:23

iPhone’daki “Dokunma Hastalığı” için Apple’dan indirim

Bugüne kadar çok sayıda iPhone sahibinin telefonlarında yaşadığı “Dokunma Hastalığı”, Apple tarafından kabul edilmemişti. Ancak yaşanan son olayda Apple, bir kullanıcının yaşadığı bu sorunu indirimli onarmayı kabul etti.iPhone’ların dokunmatik ekranının ve dokunmatik kimlik tanıma özelliğinin (Touch ID) son dönemde kullanıcılara yaşattığı sorunlar, elektronik tamir blog’u iFixit tarafından “Touch Disease” (Dokunmatik Hastalık) olarak tanımlanmıştı.
Bu özelliğin anakarttaki bir sorun nedeniyle meydana geldiği iddia edilse de Apple konuyla ilgili bir açıklama yapmamıştı.

Telefonlarının dokunmatik özelliği devre dışı kalan ve özelliklerden faydalanamayan kullanıcılar ise telefonlarını ücret karşılığında onarıma göndermek zorunda kalmıştı.
Apple, bu sorunun iPhone’larını sıklıkla sert zeminlere düşüren kullanıcılarda yaşandığını belirtirken, bir tasarım hatası ya da üretim kusuru olmadığını savunuyordu.
Ancak Apple, bu sorunu yaşayan telefonları (sadece iPhone 6 Plus) 149 dolar karşılığında tamir etme kararı aldı. (Bu bedel normalde 300 dolara kadar yükselebiliyor)
Daha önceden benzer sorunlar nedeniyle tamir ya da değişim durumları varsa da aradaki farklı Apple karşılayacak.
Şu anda sadece iPhone 6 Plus’lar için geçerli olan tamir programı, benzer sorunların yaşandığı iPhone 6’ları kapsamıyor.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz