25 Şubat 2020 Salı, 13:48

İran’da panik büyüyor! “Evden Çıkmayın” uyarısı…

Corona virüs salgını dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Bugün gelen son dakika gelişmeleri ise gerçek anlamda tehdidin boyutunun her geçen gün ne kadar daha büyüdüğünü gözler önüne serer cinsten. İran’dan peşi sıra kötü haberler geldi. İran Sağlık Bakanı vatandaşlara evlerinizden çıkmamanın daha güvenilir olacağı uyarısında bulundu. Irak yönetimi Tayland, Güney Kore, Japonya, İtalya ve Singapur’dan ülkeye girişleri yasakladı.Dünyayı sarsan corona virüs (Covid-19) salgını hızını kesmeden yayılmaya devam ediyor.

Corona virüsün sıfır noktası Wuhan’dan dünya ülkelerine yayıldığı biliniyor. Virüse karşı şu ana kadar hiçbir panzehir geliştirilemedi.

Çin virüsün yayılmasını durdurmak için ilk iş olarak Wuhan ve Hubei şehirleri başta olmak üzere 50 milyona yakın insanı karantinaya almıştı.
Ama karantina başarılı olabilmiş değil. Yabancı ajansların bugün geçtiği son dakika gelişmeleri salgında durumun daha da kötüye gittiğini gözler önüne seriyor.

İran’da 2 kişi daha virüse bağlı semptomlardan hayatını kaybetti. Ülkede ölümlerin sayısı 16’ya yükselmiş oldu. 1 günde 34 kişiye daha virüs bulaştı. İran Sağlık Bakanı vatandaşlara evlerinizden çıkmamanın daha güvenilir olacağı uyarısında bulundu.* Irak yönetimi; Tayland, Güney Kore, Japonya, İtalya ve Singapur’dan ülkeye girişleri yasakladı.

HÜRRİYET

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz