02 Nisan 2017 Pazar, 17:12

İsim Benzerliği Yüzünden Dünyanın Öbür Ucuna Gitti

Hollandalı bir öğrenci, Avustralya’nın Sydney şehrine gitmek isterken, uçakla 1 gün uzaklıktaki Kanada’nın Sydney kasabasına gidince sosyal medyanın diline düştü.Hollandalı bir öğrenci, Avustralya’nın Sydney kentine yaz tatiline gitmek isterken yanlış bilet alınca 1.5 derecenin sıcak sayıldığı Kanada’nın kuzeyindeki Sydney kasabasına gitti. Sosyal medyada bilet parasını telafi edebilmek için bağış kampanyası açan öğrencinin imdadına Kanadalı havayolları şirketi yetişti.

“ŞÜPHELENMİŞTİM”

18 yaşındaki Milan Schipper, bileti ucuz olduğu için aldığını ve kendisini çok kötü hissettiğini söyledi. Schipper, Toronto’da uçak değişirdiklerini belirterek “”İkinci uçak çok küçüktü. Aslında bu uçak Sydney’e nasıl gidecek diye şüphelenmiştim”” dedi. Şüphelerinin yolculuk sırasında git gide arttığını belirten Scipper, “”Zaten yapabilceğim bir şey de yoktu. İş işten çoktan geçmişti”” ifadelerini kullandı.


ÜCRETSİZ GERİ DÖNÜŞÜ SAĞLANDI

Schipper hatasının maddi tarafını telafi edebilmek için internet üzerinden bağış toplamaya başladı. Hollandalı öğrencinin bu sayfası internette kısa sürede yayıldı. Kanadalı havayolu şirketi, Scipper’ı Amsterdam’a ücretsiz geri dönmesini sağladı.


(Avustralya’nın Sydney kenti ile Kanada’nın Sydney kasabası arasındaki mesafe 1 günde kat ediliyor)

BENZER HATALARA RASTLANMIŞTI

Karışıklıkla ilgili konuşan havayollarının yöneticisi, son yıllarda benzer hataların yaşandığını söyledi. Bir keresinde Afganistan’dan Avustralya’ya gitmek isteyen bir kişinin kendisini Kanada’da bulduğunu anlattı. 2002 yılında ise genç bir İngiliz çifti de aynı hatayı yaparak Kanada’ya gitmişti.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz