İskele Belediyesi’ndeki skandallar basına sızdı!

KKTC’de örnek gösterilen Belediye şimdilerde skandallar ile anılıyor!

Son yerel seçimlerde halkın onay ve güvenini alan Hasan Sadıkoğlu BAĞIMSIZ olarak İskele Belediyesi’ne Başkan seçilmişti. Yıllarca yapılan yatırım ve borcunun olmayışı ile örnek konumdaki İskele Belediyesi için yeni dönemde Sadıkoğlu’nun hiç olmazsa eski dönemde başlayan projelere devam etmesi beklentisi vardı.

İskele Belediyesi ile ilgili kafa karıştırıcı soruları soran Gazeteci Levent Özadam ise, skandal niteliğinde olaylar ile ilgili çarpıcı konulara değindi. Son Belediye Meclis toplantısında da yaşanan ciddi tartışmalar artık kamuoyuna da taşındı.

1- AS BAŞKAN Mahmut Yılmazoğlu’nun kendi iş yerine mal alımları yapılması için Belediye’ye baskı yapması;

İskele Belediyesi’nde AS Başkan olarak görev yapan Mahmut Yılmazoğlu’nun kendine ait Hırdavat dükkanından, yüklü miktarda Belediye’nin alım yapmasını istemesi ve Başkan Sadıkoğlu’nun buna göz yumması Belediye Meclis üyelerini çileden çıkardı. 7 Üye, Yılmazoğlu’nun istifasını isteyen bir mektup verdi. Başkan Hasan Sadıkoğlu ise susmayı ve görmezden gelmeyi tercih ediyor.

2- Yerel seçim öncesi İskele Belediyesi kasasında artıda olan 2 Milyon TL buhar mı oldu?

Son seçimler öncesi Belediye bütçesinde bulunan 2 Milyon TL’den fazla paranın akıbeti merak ediliyor! İddiaya göre, bu para yok ve az miktarda kaldı. Bu paranın nerelere ve hangi yeni projelere harcandığı konusunda bölge halkı ayrıntılı döküman istiyor!

3- Belediye’ye Sadıkoğlu tarafından seçim sonrası fahiş ücretlerle işe alınanlar kim?

Hasan Sadıkoğlu’nun seçilmesi sonrası İskele Belediyesi’ne yapılan istihdam ya da hizmet alımları da bölge halkı tarafından sorgulanıyor! Sadıkoğlu’nun Basın konularında Danışmanları ve AB işleri konusunda yine aldığı danışmanların neye göre işe alındıkları ve ne kadar maaş çektiklerinin açıklanması talep ediliyor! Bu danışmanların işe alımlarında ve hizmet satın alımlarında her hangi bir münhal ya da ihaleye çıkılmaması ise ayrı skandal olarak nitelendiriliyor! Kim ne kadar Belediye’den para çekiyor bölge halkı bilmek istiyor! Bir kişinin maaşı ile 3 kişinin ödenebileceği ifade ediliyor.

4- Sadıkoğlu’nun hangi akrabası Belediyeyi kullanarak maddi rant elde ediyor?

Gazeteci Levent Özadam’ın polislik dahi olduğu ancak yazmakta ısrar ettiği önemli bir konuda Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun bir akrabasının Belediyedeki işleri takip ettiği ve bu işten rant elde ettiği yönünde. Belediye’den alacaklı olan bir iş adamından 15 günlük avanta tatil isteyen bu akrabanın kim olduğu da merak konusu! Başkan Sadıkoğlu ise aracılık yaparak, iş takibi yapan bu akrabasını neden koruyor?

5- Hasan Sadıkoğlu UBP’ye resmen geçiyor mu? MYK üyeliği talebi…

Bağımsız olarak seçilen ama kısa bir zaman içinde UBP’ye geçmeye çalışan Hasan Sadıkoğlu’nun şartının ise MYK üyeliği olduğu iddia ediliyor.

Şimdi ise bu sorular ve iddialara için Başkan Sadıkoğlu’ndan kamuoyunu doyurucu cevaplar vermesi bekleniyor!

 

 

 

Kaynak: Kuzey Kıbrıs Postası Gazetesi-Levent Özadam

Ana Sayfa Genel İskele Belediyesi'ndeki skandallar basına sızdı!

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?