25.4 C
Lefkoşa
28 Ekim 2021 Perşembe

“İskele’ye hızlı bir şekilde bir hastane kazandırılacak”

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu da, Yenierenköy’deki sağlık merkezinin tamamlandığını ancak sadece bina olarak bittiğini ifade ederek, şu anda iç donanımın yapıldığını kaydetti ve hedefin 21 Kasım’da merkezi tamamlamak olduğunu söyledi.

Sucuoğlu, merkezde sağlık hizmeti verileceğini bu yüzden acil bir şekilde merkezin tamamlanması için çalıştıklarını, ayrıca merkezde yer alacak doktorlara da önem verdiklerini anlatarak, göreve geldikleri günden beridir doktorların özlük hakları ile ilgili büyük mücadele verdiklerini anlattı.

Bu çalışmanın tamamlanmasıyla 56 yıllık hedefe ulaşılacağını, böylece hedeflenen doktor sayısına ulaşabileceklerini ifade eden Sucuoğlu, İskele’nin de hastanesi olmayan tek ilçe olduğunu, bu yüzden ilçeye hızlı bir şekilde bir hastane kazandırılacağını söyledi.

Doktorların özlük hakları ile ilgili çalışmanın duvara toslaması durumunda bunun sorumlusunun karşısında duranlar olacağını, bu yüzden bu sistemin kurulması durumunda artık doktor sorunu yaşamayacaklarını ifade eden Sucuoğlu, düzenleme ile birlikte en az 90 doktorun müracaat edeceğini düşündüğünü kaydetti.

Özlük haklarındaki düzenin hükümet için olmazsa olmaz olduğuna vurgu yapan Sucuoğlu, eksikliklerin bu sistemle giderileceğini söyledi.

Sucuoğlu, 2017’de Dipkarpaz’da bir sağlık merkezi yapılmasının planlandığını belirtti.

Sağlık Bakanı Sucuoğlu, ayrıca Aralık sonuna kadar Güzelyurt’a yeni yılda da İskele’ye aynı kapasitede hastane temelini atma hedefinde olduklarını söyledi.

Ana Sayfa Genel "İskele'ye hızlı bir şekilde bir hastane kazandırılacak"

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER / 27 EKİM 2021 ÇARŞAMBA

Bugünden yarın sabaha kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti tutuyor veya mücbir...