Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.28 Ağustos 2018 Salı, 21:21

İstanbul-Ercan uçağı daireler çizip geri döndü

TK 962 seferli Istanbul-Ercan Kıbrıs uçağı işte Anamur üzerinden böyle geri döndü…Dünyaca bilinen uygulamalardan biri olan flightradar24 İstanbul-Ercan seferini yapan TK962 sefer sayılı THY uçağı Anamur üzerinde daireler çizip İstanbul’a geri dönmesini bu şekilde gösterdi.

 

KKTC’Yİ KARANTİNA ALTINA ALDILAR
Hem turizm sezonu, hem de ülkede okuyan öğrenciler için kayıt zamanı, KKTC resmen karantina altına alındı. Yıllardır Rum kesiminin uyguladığı ambargolar ile başaramadığını Kıbrıslı Türkler kendi kendilerine başardı. Bu durumun ekonomik ve imaj yansıması çok ağır.


NEDEN EYLEME GİDİLDİ?
Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası, “hükümetin ek mesaiden tasarruf etme kararına saygı duyduklarını ve sendika olarak daha da tasarruf edebilmesi adına bugün saat 19.00’dan itibaren ek mesai çalışmayı kabul etmediğini” açıklamıştı.
Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası Başkanı Cem Kapısız, yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin ek mesailerle ilgili bayram öncesi yayımladığı kanun hükmünde kararname kararını anımsatarak, karar alma sürecine Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası’nın hiçbir şekilde dahil edilmediğini kaydetti.
Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası’nın tüm iyi niyetiyle ve görev bilinciyle hava trafiğinin aksamaması adına bayram boyunca çalıştığına işaret eden Kapısız, açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:
“Üzülerek görmekteyiz ki hükümet bu kararlarla ilgili hiçbir uzlaşıya yanaşmamıştır. Hükümet, vardiya çalışanların emeğini yasalarla belirlenen fiyatın altında satın almak istemektedir. Ülkenin kaymak tabakası olan sermayeye “elini taşın altına koy” diyemeyen, piyasada tavan fiyat belirlemekten aciz olan hükümet, çalışanın emeğinin fiyatını kendi kafasına göre belirleyemez.”

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz