Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.15 Ekim 2016 Cumartesi, 13:16

İşte Başkan zihniyeti! Eğitim yerine poligon…

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin tüm bölge esnafı ve vatandaşı ekonomik anlamda ayağa kaldıracak bu projesi İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun engeli ile karşılaştı.İskele Belediye sınırları içerisinde KKTC’nin önde gelen ve lokomatif Üniversitesi konumundaki Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin kampüs açma düşüncesi Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun vizyon yetersizliği nedeniyle askıya alındı.

İşte DAÜ Rektörlüğü’nün Yazdığı O Talep Belgesi 

cc2a99a0-2269-4839-8c44-367e224f8ccd

 

İskele’de gelişim alanı olarak ayrılan bölgede Turizm alanında ekonomiye değer katmak için ve bölge insanının kalkınması için vizyon ve proje üreten Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam’ın yaşadığı topraklara verdiği değer maalesef Başkan Sadıkoğlu’nun küçük hesaplarına takıldı.

ÜNİVERSİTE YERİNE ATIŞ POLİGONU

DAÜ Turizm Uygulama Yüksek Okulu’nu İskele’de yapılandırmaya hazırlanırken, küçük ve menfii hesaplarla hareket eden İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, tüm bölge esnafı ve vatandaşı ekonomik anlamda ayağa kaldıracak bu proje yerine, atış poligonu yapmayı tercih etti.

İşte o Poligon

4d092891-b254-4d9f-a528-63f8a9fba193

İZİNSİZ KAÇAK POLİGON YAPIMI

Kural tanımayan ve geçtiğimiz günlerde Noyanlar şirketlerine tanıdığı imtiyazla gündem olan Başkan Sadıkoğlu, bir kaçak yapıya daha müsaade ediyor. Oysa ki basının karşısına geçip, ” İskele’de kaçak yapılarla mücadele edeceğiz” diyen Sadıkoğlu icraatları ile eleştiri oklarının hedefinde. Sadece 1 otele ait restaurant ile kişisel hesaplaşma adına uğraşan Sadıkoğlu ile ilgili gerçekler ortaya çıkmaya başladı. Çevre Dairesi-Şehircilik gibi devletin resmi makamlarından izin almadan kendi kaçak yapı yapan Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ile ilgili çok yakında suç duyurusunda bulunulması bekleniyor.

f2e5f961-fdea-4e39-b1d9-23a041031706

HALK  POLİGON  YAPIMINA KARŞI DEĞİL YERİ YANLIŞ

www.kibrissondakika.com  ‘a konuşan bölge halkı avcılığa meraklı insanların çok olduğunu ancak avcılığın bir hobi olduğunu öncelikle bölgenin ekonomik anlamda kalkınması gerektiğini berlirttiler. İskele halkı turizm ve üniversite ile ekonomik ve sosyal anlamda büyümesi gerekirken şuan ki Başkan Sadıkoğlu’nun vizyonsuzluğu nedeniyle zor günler yaşıyor.

www.kibrissondakika.com/ozel-haber

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz