19.2 C
Lefkoşa
28 Ekim 2021 Perşembe

KAÇAKÇILIK TIRINA OPERASYON

Gümrük Dairesi Kaçakçılığı Önleme Şubesi ile Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Lefkoşa Şubesi ekipleri bugün Mağusa Limanı’nda birlikte operasyon düzenledi.

Mersin’den Mağusa Limanı’na “Via Famagusta” isimli gemi ile gelen TIR araçlar ve “Deep Karpaz” isimli gemi ile ülkeye gelen TIR araçlar ekipler tarafından arandı.

Ortaklaşa düzenlenen operasyonda yapılan aramada TKG 287 plakalı şeker yüklü TIR aracın dorsesinde şeker çuvallarının arasına gizlenmiş şekilde yaşları 15 ile 43 arasında değişen Suriye uyruklu 11 mülteci tespit edildi.

Operasyonun devamında ise, tırlarla ülkeye neler sokulabildiği gün yüzüne çıktı.

Aramalar sırasında, kozmetik ürünleri, konfeksiyon ürünleri, elektronik eşyalar, araba parçaları, kuru yemişler, bebek ürünleri gibi ülkeye gümrüğü ödenmeden sokulmaya çalışılan eşyalara el konuldu.

Kaçak dövüş horozu ve güvercin

Aramalarda ayrıca ülkeye sokulmak istenen 6 adet dövüş horozu ve 23 adet güvercinde tespit edilirken, Veteriner Dairesi tarafından yapılan kontrol sonrasında söz konusu canlı hayvanlar imha edildi.

MÜLTECİLER KARANTİNAYA ALINDI

TIR dorsesi içerisinde gizlenerek ülkeye giriş yapamaya çalışan mülteciler gözaltına alınarak PCR testlerinin yapılması amacıyla önce Mağusa Devlet Hastanesi’ne götürüldü. PCR testi yapılan mülteciler daha sonra karantina merkezi olarak kullanılan Ramen Öğrenci Yurdu’na yerleştirilerek karantinaya alındı. Polis yürütülen soruşturma kapsamında mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan H.I.Ç’in tutuklandığını açıkladı.

Ana Sayfa Genel KAÇAKÇILIK TIRINA OPERASYON

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER / 27 EKİM 2021 ÇARŞAMBA

Bugünden yarın sabaha kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti tutuyor veya mücbir...