30.6 C
Lefkoşa
28 Temmuz 2021 Çarşamba

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE YÜRÜYÜŞÜ

BAĞIMSIZLIK YOLU, KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE YÜRÜYÜŞÜ İÇİN TOPLANTI ÇAĞRISI YAPTI

Bağımsızlık Yolu, 25 Kasım’da Kadına Yönelik  Şiddete Karşı Mücadele  yürüyüşünü organize etmek için yapılacak  toplantıya katılım çağrısı yaptı.

Bağımsızlık Yolu Girne Bölge Örgütü açıklamasında, cuma günü saat 18.00’de 3rd Generation Café’de  yer alacak toplantının, tüm bölge örgütleri ve aktivistlerin katılımına açık olduğu kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bağımsızlık Yolu Girne Bölge Örgütü olarak, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde öldürülen ve şiddet gören, krizlerin yarattığı yoksulluğu ve yokluğu en derinden hisseden kadınlar için; gericiliğin ve tarikatların ülkemizde kol gezmeye başladığı, gece kulüplerinde kadın sömürüsünün devam ettiği, sığınma evlerinin eksikliğinin görmezden gelindiği, kadına karşı işlenen şiddet olaylarında mahkemelerin ve hukuk sisteminin yetersiz kalmasına rağmen Kadın Mahkemeleri’nin kurulmadığı bu düzene karşı yine Girne’de sokağa çıkıyoruz!”

Ana Sayfa Genel KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE YÜRÜYÜŞÜ

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC DÖVİZ KURLARI 27 TEMMUZ 2021 SALI

Döviz fiyatları bugün ne kadar oldu? Güncel Dolar, Euro, Sterlin alış fiyatı - satış fiyatı, pariteler ve çapraz kurlar hangi seviyelerde yer alıyor? - 27/07/2021 -...