Kar-İş acil önlem istiyor – VIDEO

558 kez izlendi, 08 Eylül 2015 Salı

Kamu Araçları İşletmecileri Birliği olarak(KAR-İŞ), “Sektörün Mevcut Sıkıntılarını, Ekonomik Krizi Aşılabilmesi ve Hizmete Devam Edebilmesi İçin Acil Önlem Önerileri ni bugün düzenlediği basın toplantısında sıraladı.

1.Eğitim Bakanlığına bağlı, zorunlu taşımacılık bütçesinin reel duruma getirilmesi ve ödemelerimizin düzenli tarihlerde yapılması.

2. Kamu araçları için indirimli mazot kullana bilme hakkının verilmesi. Bu durum kayıt dışı çalışan kişi veya kurumlarında rekabet edemeyecekleri için kayıt altına girmelerine ve hükümet tarafından devletin gelir elde etmesine neden olacak dır.

3. Araçlarımızı yenileyemeyip her gün daha da eskiyen araçlarımızı yenileyebilmemiz için, gümrük ve fonların kamu taşımacılığı için sıfırlanması.

4. Kamuya hizmet için ithal edilecek olunan otobüs ve minibüslerdeki 12 yaşından büyük araç alınamaz kısıtlamasının kaldırılarak, 15 yaşına kadar araç alabilmemizin sağlanması. Yani, kamu taşıma araçlarının ülkeye giriş yaş sınırının 12 yıldan 15 yıla çıkarılması.

5. Eski otobüs ve minibüslerin yenilene bilmesi için, tıpkı salon araçlarda yapıldığı gibi 1990 model ve öncesi araçları yeni kayıt araç alındığı takdirde gümrük muafiyeti adı altında devlet tarafından toplanması.

6. Otobüs, minibüs, dolmuş yolcu taşıma ücretlerinin, kısacası kamu yolcu taşıma ücretlerinin artırılması.

7. Kamu araçlarının yenilenmesi için Kalkınma Bankası kredi olanaklarının üyelerimize sağlanması.

8. Kamu araçlarının tümünün ayni çatı altında kooperatifleşmesi ve/veya kurumsallaşarak ada geneli tek şirket olması için gerekli yapının oluşturulması.

www.kibriswebtv.com.tr

Etiketler: Kıbrıssondakika'dan Slider Üstü
Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz