Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.03 Mart 2018 Cumartesi, 19:01

Karaağaç’ta “Milli Bilinç Kampı” Gerçekleşiyor

Zirve İzcilik Derneği, 3 Şehitler İzcilik Derneği ve Beşparmak İzcilik Derneği’nin ortak faaliyeti ile Karaağaç’ta kamp düzenleniyor. 

KKTC den 155 izci “Afrin Şehitlerini Anma ve Mehmetçiğe Destek kampı yapıyor. Kampın amacı ise “Afrin’deki Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit olan Mehmetçiği anma ve oradaki askerlere destek” olmak.

Şuanda devam eden kampta Milli marşlar, izci düğümleri, çadır kurup bozma, arazide iz bulma, bayrak devir teslimi gibi eğitimler gün içerisinde veriliyor.

Yarın sonlanacak olan kampta bu akşam ateş gecesi etkinliği düzenliyor. Teması Afrin şehitleri ve Mehmetçiği anma olan etkinlikte izciler çeşitli gösteriler hazırlıyor.Ayrıca gece boyunca sürecek olan etkinlikte şiirler, türküler, dualar ve bu konuya yönelik hazırladıkları kahramanlık öyküsü anlatan tiyatro gösterimi olacak.

9 yaşından başlayıp yaş aralığı olmayan kampta toplamda 450 izci bulunmakta.

Konu ile ilgili www.kibrissondakika.com a açıklamalarda bulunan Hakan İnce; “Toplum olarak gün geçtikçe gençlerimize tarihleri unutturulmaya çalışılıyor ve biz bu gençlerimize nerelerden gelip, Anavatanla birlikte ne yollardan geçtiğimizi , bu uğurda kaç bin şehit verdiğimizi ve hala vermekte olduğumuzu anlatıyoruz. Şehitlikleri ziyaret ederek, Milli Bilinç Kampları yaparak gençlere kaybolmakta olan vatan millet sevgisini ve unutturulan geçmiş tarihlerini tekrardan onların belleklerinde canlandırıp topluma ve millete faydalı gençler yetiştiriyoruz” dedi.

Kampta 3 dernekten toplam 450 izci var

Her geçen gün bu faaliyetler neticesinde ailelerin ve gençlerin derneklerine olan güveni arttirmakta oldugunu belirten İnce, “çocuklarını derneklere kaydettirmek için adanın her yerinden bizlere ulaşan aileler var. Gönüllü yapılan bu faaliyette tüm liderlerimiz eğitimlerini Türkiye İzcilik Federasyonu’ndan almakta. Bu konuda KKTC gençliğine ve izciliğine büyük katkıları olan Türkiye İzcilik Federasyonu Başkan ve yöneticilerine ve faaliyetlerimizde bizlere katkı sağlayan TC Büyükelçiliğine teşekkürlerimizi bir borç biliriz” dedi.

 

 

 

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz