Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.09 Nisan 2018 Pazartesi, 09:43

Katil Zanlısı KKTC’ye Teslim Edilecek

Rum Solomos Apostolidis’in Türkiye’de yakalanan katil zanlısı 22 yaşındaki Erdinç Şentürk , olay gecesini anlattı.Yalova Çınarcık’ta önceki gece polise teslim olan katil zanlısı E.Ş. adliyedeki işlemlerinin ardından KKTC’ye teslim edilecek. Zanlı ilk ifadesinde Apostolidis’in kendisini ormanlık alana doğru götürdüğünü,, kendisine cinsel istismarda bulunduğu için taşla başına vurarak kaçtığını öne sürdü.

Apostolidis’in o an hayatını kaybedip kaybetmediğinden emin olmadığını iddia eden E.Ş, olayın ardından önce Hatay’a ardından Adana’ya daha sonra da Yalova’nın Çınarcık ilçesine gelip, buradaki bir arkadaşından iş istediğini anlattı. Apostolidis’in öldüğünü öğrenince de teslim olduğunu ileri sürdü.

Türkiye’deki sorgulamasında öldürme gerekçesi olarak Cinsel istismarda bulunduğu için taşla vurdum” diyen Şentürk’ün sorgulaması sonrası KKTC’ye iade edileceği öğrenildi.

Kıbrıslı Rum Solomos Apostolidis’i öldürdüğü iddiasıyla aranan katil zanlısı 22 yaşındaki Erdinç Şentürk, Türkiye’nin Yalova ili Çınarcık ilçesinde polise teslim olmasının ardından sorgulandı.

Erdinç Şentürk akşam saatlerinde Çınarcık Emniyet Müdürlüğüne giderek teslim oldu.

Sağlık kontrolü için hastaneye götürülen zanlı Emniyetteki sorgusunda, 28 Mart’taki olay öncesi Apostolidis ile bir kumarhanede birlikte kumar oynadıklarını, parası bitince bu kişinin davetiyle evine para almak için yola çıktıklarını belirtti.

Apostolidis’in kendisini ormanlık alana doğru götürdüğünü anlatan Edinç Şentürk,
kendisine cinsel istismarda bulunduğu için taşla Apostolidis’e vurduğunu ve oradan uzaklaştığını öne sürdü.

Apostolidis’in o an hayatını kaybedip kaybetmediğinden emin olmadığını iddia eden Erdinç Şentürk, olayın ardından önce Hatay’a ardından Adana’ya daha sonra da Yalova’nın Çınarcık ilçesine gelip, buradaki bir arkadaşından iş istediğini, Apostolidis’in öldüğünü öğrenince teslim olduğunu ileri sürdü.

Erdinç Şentürk’ün, adliyedeki işlemlerin ardından KKTC yetkililerine teslim edileceği öğrenildi.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz