23.5 C
Lefkoşa
25 Ekim 2021 Pazartesi

KAÜ ev sahipliğinde “Kadın Sanatçılar Resim Sergisi ve Söyleşisi” yapıldı

Etkinliğin moderatörlüğünü Simge Özekler Erdal gerçekleştirirken açılış konuşmasını yapan Girne Özgürada Lions Kulubü 2019-2020 Dönem Başkanı Hande Kayasal Çelikden ; “ Hiç beklemediğimiz bir durumda ve dünya emekçi kadınlar gününde ülkemizde gerçekleştirilen kadın cinayeti haberini aldık. Bu yüzyılda KKTC’de ve dünyamızda bu tarz şeylerin artık olmamasını diliyoruz. Şiddetle mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu ve buna benzer durumları nefretle kınıyoruz. Tüm kadınlarımızın Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarken mutluluk dolusu bir yaşam geçirmesini diliyoruz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde bu yıl 21.’sini düzenlediğimiz geleneksel Kadın Dünyasından Renkler Karma Resim Sergisi ve Söyleşimize hoş geldiniz.
ÇELİKDEN: FARKLILIKLARIMIZ İLE HİZMET EDİYORUZ
Lionlar, bizden daha şanslı olanlara yaşamlarını bizlerle aynı şartlarla sürdüremeyenlere yaşamlarını kolaylaştırmak için hiç bir karşılık beklemeden hizmet edenlerdir. 1917 yılından beri dünyada insanlığa hizmet etmeye çalışan uluslararası bir ailenin üyesi olarak “Hizmet Ediyoruz ” parolasıyla tüm insanları daha parlak bir geleceğe taşımak için sevgi ve özveri ile çalışıyoruz. Bu dağılımda bu yıl; “Farklılıklarımızla Hizmet Ediyoruz” sloganı ile bir farklılık yaratarak resim sergimizle beraber geleceğimizin mimarları olan, kendi alanlarında uzman iş kadınlarımızla söyleşimizi gerçekleştiriyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi kadın her yerde ve her alanda. İş Kadınları Derneği Başkanı Şenay Ekingen’ e , Genç İş Kadınlarımızdan Özyalçın Direktörü Yağmur Özyalçın’a , Merit Lefkoşa Hotel Genel Müdürü Mine Gürses’e , KAÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi PDR Bölüm Başkanı Doç. Dr. Demet Karakartal’a ve sergimizin açılışını gerçekleştirecek olan Acapulco Hotel Yönetim Kurulu Üyesi İçim Çağınel Kavuklu’ya katkılarından dolayı klubüm ve şahsım adına çok teşekkür ederken katkılarını esirgemeyen Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’ne ve KAÜ Rektörü Prof.Dr.Gökçe Keçeci’ye ve ekibine, kulübümüzün sekreteri ve moderatörümüz olan Simge Erdal’a katkılarından dolayı çok teşekkür ederim ” ifadelerini kullandı.
KKTC Lions Kulüpleri Federasyon Başkanı Alev Ulubay; “Kadınlarımız insanlığın devamı için olmazsa olmazdır. Hayatımızın her bir anına dokunan ve anlamlandıran, hayatımızın her anında varlıklarını hissettiren, bizi biz yapan değerli kadınlarımızı yürekten kutluyorum. Yılın bir gününde değil her gününde hak ettikleri saygı ve sevgiyi görmelerini diliyorum” dedi.
Kadın Dünyasından Renkler Karma Resim Sergisi ve Söyleşisi’nde ; İş Kadınları Derneği Başkanı Şenay Ekingen, Özyalçın Construction Direktörü Yağmur Özyalçın’, KAÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi PDR Bölüm Başkanı Doç. Dr. Demet Karakartal ve Merit Lefkoşa Hotel Genel Müdürü Mine Gürses yer aldı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili , kadının iş yaşamı , özel hayatı , karşılaştığı zorluklar ele alınırken , konuşmacıların uzmanlık alanlarına gore de sektördeki başarılı kadınlardan tavsiyeler dinlendi.
Söyleşi, Girne Özgürada Lions Klubü 2019-2020 Başkanı Hande Kayasal Çelikden ve KKTC Lions Kulüpleri Federasyon Başkanı Alev Ulubay ‘ın konuşmasını gerçekleştiren misafirlere teşekkür plaketini takdim ederek serginin gezilmesiyle son buldu.

Ana Sayfa KÜLTÜR SANAT KAÜ ev sahipliğinde “Kadın Sanatçılar Resim Sergisi ve Söyleşisi" yapıldı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC Gazete Manşetleri 07/11/2020

KKTC GAZETE MANŞETLERİ / 25 EKİM 2021 PAZARTESİ

KKTC’de gazeteler neler yazdı? Manşetler ve detaylar neler, haberimizin detaylarında. -