19 C
Lefkoşa
27 Şubat 2021 Cumartesi

Kayıp kızlar cami odunluğunda saklanırken bulundu

Yalvaç’ta güzeşte cuma namazı sabahı okula kullanmak az daha evden çıkan rüştiye talebesi 14 yaşındaki N.N.E. ile ayrımsız yaşlarındaki S.Ü., ortak hâlâ gelişememiş dönmedi. İhbar dair İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ilişkin takımlar zayi kızları bilmek düşüncesince emek vermek başlattı. Aramaların ikinci gününde zayi kızlar, mahalledeki caminin odunluğunda saklanırken bulundu. Polis merkezine götürülen kızlar ailelerinin yanına fark etmek istemeyince, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çeşidinden korumaya alındı.

‘YURDA YERLEŞMEK İSTİYORUM’

Polisteki ifadesinde ana ve babasının namına biçimsiz davrandığını, bu yüzden hâlâ önceki de evden ortak el kaçtığını özetleyen N.N.E., ‘Cuma sabahleyin okula gittim. Moralimin gergin bulunduğunu gören dostum S.Ü ile sıkıntılarımı paylaştım. O da ayrımsız durumdaydı ve bu arada değişmeyen verip okuldan sonraları eve dönmedik. Yanımızda 4- 5 liralık vardı. O sebeple kaymakamlık dışına çıkamadık. Leblebiciler Mahallesi’ndeki caminin art kısmında mevcut sert kapının kilitlenmemiş küreksiz bulunduğunu görür görmez geceleyin oraya sığındık. Gündüzleri yanımızdaki mülk ile bisküvi ve jale köfte az daha ehven yiyeceklerle karnımızı doyurduk. Aileme gelişememiş fark etmek istemiyorum yurda alışılmak istiyorum’ sanarak konuştu.

‘ANNEM BENİ SEVMİYOR’

S.Ü. ise ‘Annem ve babam yasalı şekilde boşandıkları düşüncesince ayrı yaşıyor. Ben 3 kardeşimle bu arada annemin birlikte kalıyorum. Annem bana on paralık nazarıitibar göstermediği düşüncesince evden kaçtım. Ben de ailemin yanına fark etmek istemiyorum’ sanarak tabir verdi.

Kaynak: DHA

Ana Sayfa Genel Kayıp kızlar cami odunluğunda saklanırken bulundu

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İNGİLİZ VATANDAŞLARINA ULUSLARARASI SEYAHAT SERBESTLİĞİ 17 MAYIS’TA GELİYOR

İngilizlerin normalleşme takvimi turizmcileri umutlandırdı İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın normalleşme planı kapsamında 17 Mayıs'tan itibaren İngiliz vatandaşlarına uluslararası seyahat serbestliği açıklaması turizmcileri umutlandırdı. Tarih belirsizliğinin...

POLİSİYE OLAYLAR