Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.06 Ocak 2019 Pazar, 17:32

Kıbrıs Kanarya Severler Derneği Girne Anafartalar Lisesi’nde buluştu

Kanarya yetiştiricileri cuma ve cumartesi günü Girne Anafartalar Lisesi’nde, yetiştirdikleri kuşların yeteneklerini sergiledikleri etkinlikte buluştular.Kanaryaların güzel ötüşleriyle, birbirinden renkli görüntüler izlemeye gelen onlarca insana harika zaman yaşattı. Yarışmada kanaryaların yaşamından, beslenmelerine, üretmelerine, yarışmaya hazırlanmalarına dek birçok konu, gelen misafirler aktarıldı.
Etkinlikte konuşma yapan; Başkan Mustafa Altuner 2009’ da kurulan derneğin Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Fedarasyonu’ nun 092 kodlu üyesi olduğuna işaret etti. Derneğin faaliyetleri arasında, üreticilere kendi kuşlarını secereleri takip edeceği ve kayıt altında tutabilmek için bilezik temin ettiğini söyledi. Bilezik sayesinde, hem kuş seven üreticiler, hem de petshoptan alınan kuşların bir nevi kimliklerini de bilerek almaktadırlar. Aynı zamanda her yıl TKF bilezikleri olan Malinua ötüm kanarya üreticileri için ötüm yarışmaları düzenleyip, kuşların puanlamasını sağlıyoruz ve bu sayede üreticilerimiz kuşlarının kalitesini daha ileriye götürmek için planlar yapıyorlar.
Derneğin amaçları arasında KKTC’ de beslenen kuşların kalite bakımından daha üst seviyelere gelmesini sağlamaktır. Yarışmanın sonunda birinciliği 123 puanlı kuş “Sarı Kasırga” aldı. Kanaryanın sahihi olan hem yetiştirici hem de derneğin genel sekreteri olan Osman Öztosun yarışma sonunda kuşlarının başarısından dolayı haklı gururu yaşadı. Yarışmanın hakemi Uluslararası malinua Hakemi T. Bora Ergün yaptı.
Etkinliğe ayrıca As Başkan Derviş Emingil ve Kıbrıs Kanarya sevenler derneğinin yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, çok sayıda üretici ve bir çok hayvansever katıldı.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz