17.9 C
Lefkoşa
30 Kasım 2021 Salı

KIBRIS TÜRK TÜTÜN ENDÜSTRİSİ LTD. ŞTİ İLE GIDA-SEN ARASINDA İMZALAR ATILDI

Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi LTD ŞTİ ile TÜRK-SEN’e bağlı GIDA-SEN arasında 2021 yılını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Türk-Sen’den yapılan açıklamada, çalışanların ücret ve sosyal menfaatlerinin günün koşullarına uygun olarak ve yıllık hayat pahalılığı da dikkate alınarak gerekli artışların yapıldığı bildirildi. Ayrıca çalışanların daha sağlıklı, huzurlu ve daha güvenli bir şekilde çalışmalarını sağlamak adına  birtakım yeni düzenlemelerin de yapıldığı bilgisi verildi.

Türk-Sen Başkanı Arslan Bıçaklı, konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Yıllardır bu iş yerimizde çalışanlarla işveren temsilcileri arasındaki Huzur ve Güvenden dolayı işyerinin daha rantabıl çalışması nedeniyle Tütün Fabrikasına günün koşullarına uygun olarak Yeni Yatırımlar yapılmış üretimin artırılması konusunda gerek işveren vekilleri gerekse çalışanların göstermiş olduğu performansdan dolayı Tütün Fabrikası her geçen gün bir adım daha büyümüş ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sağladı.

Ayrıca Devlete Vergi Mükellefiyetini ve çalışanların Sosyal yatırımlarını gününde bir tamam yatıran örnek bir iş yerimizdir.

Bu gibi işyerlerine gerek Devletin gerekse Toplum  olarak hepimizin sahip çıkması gerekmektedir.

Bu düşüncelerle Yeni Dönem Toplu İş  Sözleşmesine katkı koyan herkese teşekkür eder,imzalanan  Toplu İş  Sözleşmesinin  gerek çalışanlara gerekse ülkemize hayırlı olmasını dileriz.”

Ana Sayfa GÜNDEM KIBRIS TÜRK TÜTÜN ENDÜSTRİSİ LTD. ŞTİ İLE GIDA-SEN ARASINDA İMZALAR ATILDI

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 30 KASIM 2021 SALI

Son 24 saatte yapılan test sayısı 21.350 olup, 234'ü yerel 278 pozitif vakaya rastlanmış, 187 kişi taburcu edilmiştir. 1 kişi yurt dışından ülkemize gelmiştir. 43...