Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.24 Kasım 2014 Pazartesi, 10:51

Kıbrıslı Türk Doktor’a ödül!

Dr. İsfendiyan Tuncer’e, İngiltere’de verdiği 50 yılı aşkın hizmetlerinden ötürü onur ödülü verildiİngiltere Türk Sağlık Elemanları Derneği (ATHPA), Yunus Emre Türk Kültür Merkezinde yaptığı genel kurulunda Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç’I ağırlarken, kurumun 100’üncü üyesi olan Kıbrıs asıllı Dr. İsfendiyar Tuncer’e de onur ödülü verdi.
İngiltere Türk Sağlık Elemanları Derneği (ATHPA), yıllık genel kurulunu yaparak, yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerini seçti. Londra’daki Yunus Emre Türk Kültür Merkezinde yapılan toplantıya T.C Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç de katılarak, derneğe destek verdi. Neyzen Murat Ferhat Yegül’ün ney dinletisi eşliğinde başlayan genel kurulda konuşan Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç, vefa, gelenek ve kültürün dernekleşmedeki önemine değinerek, bu tür unsurları temel edinmiş derneklerin bir çınar ağacı gibi büyüyüp, geliştiklerini görmekten büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. İngiltere’deki Türk toplumunun sağlık alanında emin ellerde olduğunu da söyleyen Büyükelçi Bilgiç, ATHPA’nın hem İngiltere, hem de Avrupa’nın diğer ülkelerinde yaptığı çalışmaların arkasında olduklarını ve ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini belirterek,çalışmalarından başarılar diledi.

İNGİLTERE’DE 50 YILI AŞKIN HİZMET VERMESİNDEN ÖTÜRÜ ONUR ÖDÜLÜ
Toplantıda, ATHPA’nın 100’üncü üyesi olan, Kıbrıs asıllı uzman Doktor İsfendiyan Tuncer’e, İngiltere’de verdiği 50 yılı aşkın hizmetlerinden ötürü onur ödülü verildi. ATHPA’nın bugüne kadar yaptığı çalışmaları anlatan Dr. Müge Herrewegh ve Fatma Bozkur, derneklerinin bundan sonraki dönemde de hem İngiltere, hem de Türkiye’deki resmi kuruluşlar ile daha organize şekilde çalışmaya devam edeceğini belirttiler. Ulvan Ozan’ın, bioteknoloji alanında Türkiye ile İngiltere karşılaştırmasını yaptığı sunumun ardından, Dr. Yenal Dündar depresyon ve tedavisi konusunda konuşma ilgi ile dinlendi.

BAŞKANLIĞI DEVRETTİ
Genel Kurulda yeni yönetim kurulu ve başkan seçimi de yapıldı. Dr. Müge Herrewegh 3 yıldır kurucu başkan olarak hizmet verdiğini, diğer meslektaşlarına da fırsat vermek istediğini belirterek, başkanlığı Dr. Yenal Dündar’a devretti. Yeni göreve başlayan yönetim kurulu, bundan sonraki ilk toplantılarının Büyükelçilik rezidansında ATSEF ( Avrupa Türk Sağlık Elemanları Federasyonu) üyelerinin de katılacağı 14 Mart Tıp Bayramında yapılacağını duyurdu. Ayrıca, kendilerini misafir etmeyi Kabul eden Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç’e de teşekkürlerini sundular.

YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
ATHPA’nın yeni yönetim kurulu şu üyelerden oluşuyor.
Başkan Dr. Yenal Dündar (psikiyatrist)
Yönetim Kurulu; Başkan yardımcıları; Dr. yunus Gökdoğan, Dr. Fatma Bozkurt
Genel Sekreterler; Dr. Cemal Kavasoğulları, Dr. Ayfer Kahraman
Sayman; Dr. Müge Herrewegh
Üyeler; Ulvan Ozad, Sevgi Kozaklı, Merve Gözüm, Dr. Zehra Yılmaz, Dr. Turan Hüseyin,
Denetleme Kurulu; Dr. Bülent Yüksel

Mihrişah SAFA – STAR KIBRIS

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz