9.1 C
Lefkoşa
6 Aralık 2021 Pazartesi
spot_img
spot_img
spot_img

Kıbrıs’ta Yaşayan İranlılar İlgi Gösterdi

Katılımın oldukça yoğun olduğu etkinliğe hem DAÜ’deki İranlı öğrenciler hem de Kıbrıs’ta yaşayan İranlılar ilgi gösterdi.

 

DAÜ Uluslararası İşler ve Tanıtım’dan Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Tanova gecede yaptığı açılış konuşmasında üniversitelerin öğrencilerine kaliteli eğitim vermesinin yanında kültürel eğitim de sağlamasının önemine değinerek, DAÜ’nün Kıbrıs’taki tüm İranlıları ağırlamaktan memnuniyet duyacağını dile getirdi.

Prof. Dr. Tanova, İranlı Öğrenciler Birliği üyelerini DAÜ’nün gelişimi yönünde gösterdikleri çabalardan dolayı tebrik ederek, 2016 yılının DAÜ için her yönden iyi bir yıl olduğunu sözlerine ekledi.

 

Gecede konuşma yapan İran Büyükelçisi Dr. Reza Zabib ise DAÜ’ye misafirperverliği ve sıcakkanlılığından dolayı teşekkürlerini iletti. Açılış konuşmalarının ardından Ahang Ensemble’ın canlı müzik performansı, Kuran’dan kesitlerin okunması ve şiir dinletileri gerçekleştirildi. Yılın en uzun ve karanlık gecesi olarak kabul edilen 21 Aralık gecesi İran kültüründe doğumu ve kış gündönümünü simgelemekte ve çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

 

Ana SayfaEĞİTİMKıbrıs’ta Yaşayan İranlılar İlgi Gösterdi
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 5 ARALIK 2021 PAZAR

Son 24 saatte yapılan test sayısı 20.178 olup, 211'i yerel 262 pozitif vakaya rastlanmış, 1 kişi hayatını kaybetmiş, 328 kişi taburcu edilmiştir. 1 kişi yurt...
spot_img
spot_img
spot_img