10.8 C
Lefkoşa
17 Ocak 2021 Pazar

KIBRIS’TAN İNGİLTERE’YE DÖNECEK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

KIBRIS’TAN İNGİLTERE’YE DÖNECEK ÖĞRENCİLER İÇİN BİLGİLENDİRME

Yeni yıl öncesinde Kıbrıs’a gelen ve yeni yıldan sonra İngiltere’ye dönmeyi planlayan öğrencilerin dikkat etmesi gereken unsurlar konusunda bilgilendirme yapıldı.

İngiltere Eğitim ve Kültür Ataşesi Metin Harper tarafından yapılan açıklamada, yılbaşından sonra İngiltere’ye seyahat edecek öğrencilerin karantina koşulları ile ilgili konulara dikkat çekildi.

Açıklamaya göre, KKTC’den veya Güney Kıbrıs üzerinden İngiltere’ye gidecek tüm öğrencilerin 72 saatlik PCR yaptırmaları zorunlu. KKTC’de öğrencilere ücretsiz PCR testi yapıldığını hatırlatan açıklamada ayrıca, tüm yolcuların uçuş öncesi yolcu bilgi formunu doldurarak karantina adreslerini bildirmeleri gerekiyor.

Uçuştan 48 saat önce https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk  adresindeki formun doldurulması gerektiği de vurgulanıyor.

İngiltere’de şu anki karantina koşullarında, 5 gün karantina sonunda yapılacak PCR neticesinin negatif olması veya 10 gün belirtilen adreste izole olunması gerekiyor.    

Yapılan açıklamada yer alan konulara ilişkin destek isteyen öğrencilerin 05488658104 numaralı  telefon aracılığı ile bilgi alabilecekleri de kaydedildi.

Ana Sayfa DİĞER KIBRIS’TAN İNGİLTERE’YE DÖNECEK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BAKANLAR KURULU TOPLANTISI TAMAMLANDI

Başbakan Ersan Saner başkanlığındaki toplantı sona erdi yaklaşık 2 saat sürdü. Toplantıda, covid-19 vakalarındaki artış nedeniyle alınması beklenen ek tedbirler değerlendirildi. Az sonra açıklama yapılması bekleniyor...

TRAFİK KAZASI!