34.7 C
Lefkoşa
29 Temmuz 2021 Perşembe

Kılıçdaroğlu: KKTC’de demokratik bir yarış gerçekleşti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Tatar’ın KKTC Cumhurbaşkanı seçilmesine ilişkin, “Kendisinin başarılarının sürekli olması hepimizin ortak arzusu. Diliyoruz Kıbrıs’ın tanınması konusunda çok daha geniş, köklü bir çabayı hayata geçirir.” dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde hafta sonu gerçekleşen seçimde cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar’ı tebrik eden Kılıçdaroğlu, “Demokratik bir yarış gerçekleşti. Sayın Ersin Tatar cumhurbaşkanlığına seçildi. Kendisini hem Twitter üzerinden hem de doğrudan telefonla kutladım. Başarılarının sürekli olması hepimizin ortak arzusu. Umuyoruz ve diliyoruz, Kıbrıs’ın tanınması konusunda çok daha geniş, köklü bir çabayı hayata geçirir. Kıbrıs’a barışın ve demokrasinin gelemesini sağlayan kişi rahmetli Bülent Ecevit. Bu vesileyle Ecevit’i de saygıyla, sevgiyle, hürmetle anmak hepimizin ortak görevi.” dedi.

AA

Ana Sayfa GÜNDEM Kılıçdaroğlu: KKTC'de demokratik bir yarış gerçekleşti

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

TÜRKİYE KOVİD-19 GENEL DURUM /28 TEMMUZ 2021 ÇARŞAMBA

28 Temmuz 2021 corona virüs tablosu: 76 can kaybı, 22 bin 291 yeni vaka Türkiye'nin 28 Temmuz 2021 günlük corona virüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24...