19.5 C
Lefkoşa
1 Aralık 2020 Salı

Kılıçdaroğlu: KKTC’de demokratik bir yarış gerçekleşti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Tatar’ın KKTC Cumhurbaşkanı seçilmesine ilişkin, “Kendisinin başarılarının sürekli olması hepimizin ortak arzusu. Diliyoruz Kıbrıs’ın tanınması konusunda çok daha geniş, köklü bir çabayı hayata geçirir.” dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde hafta sonu gerçekleşen seçimde cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar’ı tebrik eden Kılıçdaroğlu, “Demokratik bir yarış gerçekleşti. Sayın Ersin Tatar cumhurbaşkanlığına seçildi. Kendisini hem Twitter üzerinden hem de doğrudan telefonla kutladım. Başarılarının sürekli olması hepimizin ortak arzusu. Umuyoruz ve diliyoruz, Kıbrıs’ın tanınması konusunda çok daha geniş, köklü bir çabayı hayata geçirir. Kıbrıs’a barışın ve demokrasinin gelemesini sağlayan kişi rahmetli Bülent Ecevit. Bu vesileyle Ecevit’i de saygıyla, sevgiyle, hürmetle anmak hepimizin ortak görevi.” dedi.

AA

Ana Sayfa GÜNDEM Kılıçdaroğlu: KKTC'de demokratik bir yarış gerçekleşti

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

AZERBAYCAN ORDUSU İŞGALDEN KURTARILAN LAÇIN’A BAYRAK DİKTİ

Ermenistan'ın 1992'de işgal ettiği Laçın iline 28 yıl sonra giren Azerbaycan askerleri, kent merkezine bayrak dikti. Azerbaycan Savunma Bakanlığının paylaştığı görüntülerde, şehre giren askerlerin komutanı,...