25.2 C
Lefkoşa
13 Haziran 2021 Pazar

KITUYAD, TGK 12. Başkanlar Kurulu Toplantısı’na Katıldı

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu ( TGK) 12. Başkanlar Kurulu Toplantısı Tokat ‘ta yapıldı. Kısa süre önce TGK Yönetimine seçilen KKTC’den KITUYAD ( Kıbrıs Türk Turizm Yazarları Derneği) Başkanı Nazmi Pınar da 12.si gerçekleşen Başkanlar Kurulu’nda yerini aldı. Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mevlüt Yeni ve Akdeniz bölgesinde yer alan Gazeteci Dernek Başkanlarının katıldığı toplantı da Tüm Türkiye’den Federasyon Başkanları ve İllerin Dernek Başkanları yer aldı.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonuna bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Tokat Gazeteciler, Televizyoncular ve Radyocular Derneği, 12’inci başkanlar kurulu toplantısını Tokat’ta gerçekleştiriyor. 3 gün sürecek olan kurul toplantısına, ülke genelinde 60 başkan, 8 federasyon başkanı ve birçok gazeteci katılım sağlayacak.
Tokat Gazeteciler Televizyoncular ve Radyocular Derneği Başkanı İhsan Uluözlü, Tokat Valiliği, Tokat Belediye Başkanlığı ve Tokat Ticaret ve Sanayi Odasını etkinlik kapsamında ziyaret ettiklerini söyleyerek,”Şehrimizde başkanlarımızı ağırlıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başkanlar kurulu toplantılarımız düzenli olarak farklı şehirlerde yapılan bir etkinliğimiz. Biz de gerçekleştirilecek olan bu toplantının kentimizde yapılması için konfederasyonumuza başvuruda bulunmuştuk. Sağ olsunlar bu talebimizi uygun görerek şehrimize geldiler. Gala Yemeği ile kentimizin 60 ilden gelen gazetecilerimize aynı zamanda tanıtımını da yapmaya başlamış olacağız. Toplantımızın sona ermesiyle birlikte kısa bir şehir turu atıp, dünyanın 8’inci harikası olarak deklare ettiğimiz Ballıca Mağaramıza da bir ziyaret gerçekleştireceğiz” dedi.
Öte yandan gerçekleştirilecek olan başkanlar kurulu toplantısını, Pazar günü açıklanacak sonuç bildirgesiyle sona ereceği öğrenildi.

Ana Sayfa Genel KITUYAD, TGK 12. Başkanlar Kurulu Toplantısı'na Katıldı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 12 HAZİRAN 2021 CUMARTESİ

Rum kesiminde son 24 saatte  43,502  test yapıldı, 42 yeni vakaya rastlandı. 68 yaşındaki bir erkek hasta hayatını kaybetti.