19.7 C
Lefkoşa
31 Ekim 2020 Cumartesi

Kız çocuklarına cinsel istismar ve uyuşturucu tuzağı!

Kuzey Kıbrıs’ta sosyal medyayı kullanarak kız çocuklarını tuzağa düşüren şebeke Milli Eğitim Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Şebekenin kız çocuklarını cinsel yönden istismar etmek istediği ve tehdit ile uyuşturucu ticaretine bulaştırdığı öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, sosyal medya üzerinden kız çocuklarını tuzağa düşürerek cinsel istismarda bulunmak isteyen ve tehdit ile uyuşturucu ticaretine bulaştıran bir şebekenin bulunduğunu gelen ihbarlar üzerine tespit ettiklerini belirterek, şebeke üyelerinin yakalanması için Polis Genel Müdürlüğü’nü harekete geçireceğini söyledi.

“Aileler dikkatli olsun”

Konuyu Bakanlar Kurulu’na da taşıyacağını ifade eden Dürüst, aileleri bu süreçte dikkatli olmaya çağırdı.

Diyalog TV’de Çiğdem Aydın’ın programına konuk olan Dürüst,“Aileler, çocukları kimlerle görüşüyor, hangi sitelere giriyor, sosyal medyada kimlerle iletişim kuruyor, kontrol etsin. Ama bunu baskıcı bir tutumla değil hoşgörü ile yapsınlar” dedi.

Şu anda soruşturmanın selamati için daha fazla detay vermek istemediğini belirten Dürüst, en kısa sürede tüm detayları kamuoyu ile paylaşacaklarını kaydetti.

Ana Sayfa Genel Kız çocuklarına cinsel istismar ve uyuşturucu tuzağı!

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Güney Kıbrıs Rum Yönetiminde Corona artışı önlenemiyor!

Güney Kıbrıs Rum Yönetiminde son 24 saat içinde yapılan testlerin sonucunda 166 yeni koronavirüs vakasına rastlandı. Önü alınamayan yükseliş tedirginliğe sebep oluyor...