KKTC milli takımının Sözde Batı Ermenistan ile NE İŞİ VAR? – VIDEO

1305 kez izlendi, 04 Haziran 2016 Cumartesi

Gazteci Nazmi Pınar, Türkiye’nin haber kanalı Kanal 24’e telefonla bağlanarak KKTC A Milli takımının sözde batı Ermenistan ile aynı organizasyon da olmasını değerlendirdi.

18KKTC A Milli takımının sözde batı Ermenistan ile aynı organizasyon da olması Türkiye basınında geniş yer buldu.Deneyimli gazeteci Ardan Zentürk’ün sunduğu Moderatör programına telefonla bağlanan gazeteci Nazmi Pınar detayları anlattı.

Pınar; “Abhazya’nın Sohum şehrinde 29 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında düzenlenen CONIFA Dünya Kupası 2016’ya katılan KKTC A Milli Futbol Takımının , sözde batı Ermenistan ile aynı organizasyon da olması son derece düşündürücü” dedi ve şunları söyledi
KKTC yıllardır izolasyon ve ambargo altında maalesef eziliyor. Bu durumun maalesef en somut olumsuz etkisini Kıbrıs Türk gençliği ve KKTC takımları yaşıyor.
Uluslararası kimliğe susamış Kıbrıs Türklerinin ise bu durumundan yola çıkarak, “ne olursa olsun yeter ki birileri bizi tanısın bunun için her şey mübahtır” anlayışı ile hareket edilmemesi gerekir. Bizi biz yapan değerleri, toprakları vatan yapan şehitleri, gelecek uğruna yitirdiğimiz geçmişimizi Unutmamak gerekir.
KKTC A Milli Futbol Takımının, uluslararası alanda katılabildiği tek organizasyon olan CONİFA Dünya Kupası’nda yer alması elbette son derece önemli. Ancak aynı organizasyonda ister Anavatan deyin ister Atavatan deyin, ne isterseniz söyleyin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütünlüğünü tehdit eden siyasi oyunlara KKTC alet olamaz, olmaz. Sözde Batı Ermenistan diye bir yapı devlet yok. Ağrısı da Karsı da Türkiye’dir… Kıbrıs Türkü de bunu iyi bilmektedir. Futbol ile oyuna gelmemelidir.
KKTC bu turnuvada yarı finale çıktı. 4 Haziran Cumartesi günü saat 15.00’te oynanacak yarı final mücadelesinde Abhazya ile karşılaşacak. galip gelen takım 5 Haziran Pazar günü saat 20.00’de yapılacak final maçına çıkacak.
Sözde Batı Ermenistan yarı finale çıkamadı…yenildi ve elendi… Ama ya elenmeseydi. KKTC ile aynı sahada maç yapsaydı! Bu durumu KTFF Başkanı Sn. Hasan Sertoğlu ile görüştük. Verdiği cevap netti. “Böylesi bir eşleşme olsaydı asla oynamazdık” dedi. Bu duruş bizi rahatlattı.
Öte yandan CONİFA yani FİFA dışı tanınmayan ülke takımların yarıştığı turnuvaya KKTC 3-4 yıldır katılıyor. Buraya katılanların isimleri önceden bilinmekte. TC Lefkoşa Büyükelçiliği de bu gibi konuları kolay takip edebilmekte yani bilgi sahibi. KKTC resmi makamları asla dış siyasette kendi kafasına buyruk hareket etmez. Türkiye’nin buradaki temsilcisi olan kurum yani Elçilik ile Mütalaa eder. Zaten bu gayet doğal bir olgudur. Herkesin böylesi konularda daha dikkatli olması şart. Sonra kapanması zor yaralar açılır…

Bu arada, bu durumu, Türkiye Cumhuriyeti takımlarının Avrupa maçlarında Güney Kıbrıs takımları ile eşleşmeleri sonucu maç yapmasıyla karıştırmamak gerekir. Elma ile Armut farklıdır. He keşke Türkiye Takımlarımız Kıbrıslı Rumlarla maç yapmasa ve keşke Türkiye takımları Kuzey Lefkoşa’da da maç yapabilse ve Kıbrıslı Türkler, tuttukları takımlarının maçlarını güney Lefkoşa’da değil kendi devletlerinde izleyebilseler…

Etiketler: Abhazya Arden Zentürk Ermenistan Kanal 24 KKTC A Milli Takımı nazmi pınar
Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz