19 Aralık 2016 Pazartesi, 18:08

KKTC Turizmi MİLLİYET’e Taşındı

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun Kıbrıs Çıkarması Türkiye’nin Gündemine Oturdu.Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği ‘nin (KITUYAD) organizasyonu ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu,Akdeniz Gazeteciler Federasyonu,Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği’nden üst düzey yöneticiler ve gazetecilerden oluşan heyetin açıklamaları ve temasları Türkiye gündeminde de geniş yer buldu.

Tüm Türkiye’de dağıtımı yapılan Milliyet gazetesinin Cadde ekinde başarılı gazeteci Sefa Karahasan’ın  ‘Sefa’lı Günler’ köşesinde yer bulan yazıda , KITUYAD-AGF ‘nin KKTC-Türkiye ilişkilerinde önemli rol oynayacak olan basında iş birliği çalışması ve Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği’nin(KITUYAD) Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile resmi üyeliğinin gerçekleşmesi Türkiye’deki okuyucularla paylaşıldı.

Karahasan köşesinde KITUYAD’ın KKTC’de kuruluşundan bahsederken , ilk etapta derneğin anlaşılmadığını ancak yaptığı çalışmalar ve faaliyetleri ile KKTC Turizme yön verecek boyut kazandığına dikkat çekti. TV Gazetecisi Nazmi Pınar’ın yıllardır yaptığı programlarda kullandığı slogan olan ‘Güneşin en güzel doğduğu ülke’ vurgusuna da dikkat çeken Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Sefa Karahasan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun en önemli ayağı olan Antalya’ya değinerek  Rusya Pazarı’nın önemini vurguladı.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Türkiye’nin duayen gazetecisi Mevlüt Yeni’nin KKTC’ye duyduğu sevgiye de dikkat çekilen yazıda Antalya Kıbrıs arasında bir yol bağlandığı belirtildi.

İşte O Köşe Yazısı;

Nazmi Pınar,Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği ‘ni kurdu.İlk başta kimse anlamadı derneğin değerini.Aktif hale gelen dernek,Kuzey Kıbrıs’ın tanıtımına yönelik içte ve dışta çalışmalar yaptı.Dernek,geçtiğimiz gün Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’na üye oldu. Törene Hüseyin Özgürgün,Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mevlüt Yeni ve üyeler katıldı. Kuzey Kıbrıs ‘ın sadece ‘siyasi’ olarak dünyada gündem olmasının doğru olmadığını vurgulandı.Haksız da değiller.Ada,bir turizm cenneti.Bu yönde çalışmaların yapılması gerekir.

Rusya Pazarı

Sundukları programlarda  ‘Güneşin en güzel doğduğu ülke’ sloganını seslendiren  Pınar ile Yeni, ‘yeni’ bir dönemin  adımını attı.Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun dünyada önemli irtibatları var.Bunlardan biri de Rusya . Rusya’da yapılacak doğru tanıtımlar, Antalya’dan Kıbrıs’a yoğun turist akışını sağlayabilir. Mevlüt Yeni,”Kuzey Kıbrıs,batı ve doğu medyasına Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ile açılacak” derken , Nazmi Pınar , “Kuzey Kıbrıs bizim göz bebeğimiz dünyada hak ettiği yeri alması için çabamızı sürdüreceğiz”dedi. Teşekkürler Pınar, Teşekkürler Yeni.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz