Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.09 Ekim 2014 Perşembe, 18:53

KORKUNÇ CİNAYETTEN SONRA TURİSTLERE GPS BİLEKLİK

Turistleri nasıl öldürdüklerini anlattılarWin’den sonra DNA testleri eşleştirilen Saw adlı Myanmarlı işçinin de cinayete dahil olduğu ispatlandı. Dün David Miller ve Hannah Witheridge’in katilleri olay yerinde canlandırma ile cinayeti anlattı.
Olay şöyle meydana geldi; Win, Saw ve Mau adlı üç Myanmarlı işçi gece saatlerine kadar sahildeki palmiye ağaçlarının yanında gitar çalıp sigara ve içki içip şarkı söylediler. Mau kaldığı barakasına döndü. Kısa bir süre sonra biraz başbaşa kalmak için Sairee sahilinin en tenha köşelerinden birine doğru yol alan Miller ve Withridge çifti Win ve Saw’un yakınından geçti.  İki Myanmarlı işçi ‘sarışın ve güzel olduğu için’ çiftin peşine düştüler. Ardından orada genç kıza tecavüz edip ikisini birden vahşice öldürdüler.

15 Eylül sabahı meydana gelen olay Tayland’ın uluslararası arenada adını lekelemiş ve olayın 3. haftasına girilmişti ki cinayet aydınlatıldı. Öldürülen Hannah Witheridge’in vücudundan alınan DNA’ların iki Asyalı erkeğe ait olduğu da en başından beri biliniyordu ancak önce Win ve daha sonra da DNA eşleştirmesiyle Saw işledikleri cinayeti itiraf etti.

Win ve Saw cinayeti nasıl işlediklerini anlatırken yüzlerce turist ve güvenlik görevlisi de oradaydı.

TURİSTLERE BİLEKLİK TAKILACAK

Tayland’da bu olaydan sonra turistlere ülkeden ayrılana kadar içinde GPS vericisi olan kimliği de belirten bileklikler takılması planlanıyor. Turizm ve spor Bakanı Kobkarn Wattanavrangkul olayın aydınlatılmasının ardından “turistlerin ülkemize olan güvenlerinin artık artacağını umuyorum” dedi.
Milliyet

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz