16 Mart 2020 Pazartesi, 21:49

Korona virüs önlemlerine uymayanlara yasal işlem sürüyor!

Karantina kuralına uymayan bir kişi hakkında daha yasal işlem başlatıldı. Gazimağusa ve Girne’de gaaliyet gösteren iki ayrı iş yeri için de yasal işlem uygulanarak soruşturma başlatıldı.16. Mart’ta yurt dışından gelerek KKTC’ye giriş yapan ve 14 gün karantina süresini evinde geçirmesi gereken 77 yaşındaki M.N.K. yasal emirlere uymayarak, Güney Kıbrıs’a geçmek maksadıyla aynı gün saat 10:00 sıralarında Metehan Kara Giriş Kapısına giderek KKTC’den çıkış yapacağı sırada tespit edildi. Bahse konu şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı.

Ayrıca 13 Mart tarihinde Bakanlar Kurulu tarafından korona virüsü ile ilgili tedbir amaçlı bazı iş yerlerinin açılmaması hususunda karar alındığı halde; 16 Mart tarihinde, Gazimağusa’da faaliyet gösteren Avrupa Kuru temizleme isimli iş yeri ile Girne’de faaliyet gösteren King Prawn Sea Food Market & Restaurant isimli iş yerlerinin yasal emirlere uymayarak açık oldukları saptandı.

Polis Genel Müdürlüğü, her iki iş yeri işletmecisi hakkında yasal işlem başlatıldığını, soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz