15.8 C
Lefkoşa
26 Şubat 2021 Cuma

Kötü burun psikolojiyi bozuyor!

Özellikle yüzdelik mevcut kulak ve koku alma organı kayıplarının hastanın psikolojisini bozduğunu ve toplumsal yaşama uyumlarının güç bulunduğunu özetleyen Op. Dr. Cevdet Murat Akagün, “Doğuştan meydana mevrut anomaliler, travma, gidiş geliş kazaları, yanıklar ur cerrahileri kararı nesiç kayıpları ve defektler dolayısıyla organlarını kaybeden şahıslar düşüncesince zat cilt renklerine makul adına laboratuvar içinde bedii ve görsel gayeli silikon materyallerden oluşan protezler hastaya nakledilir. Bu protezleri uygulamadan geçmiş titanium implantlara ihtiyaç duymaktayız” dedi.

İmplant destekli takma implant tedavisinin, cerrahi ve takma inşası iktisap etmek az daha 2 evrede gerçekleştirildiğini özetleyen Op. Dr. Akagün, “Cerrahi adım öncesine implantların defekt alanında nerelere yerleştirileceği takma uzmanı kabilinden belirlenir. Kısa birlikte cerrahi iş ile bilirkişi etibba kabilinden mızrap içi titanyum implantlar yerleştirilir. 8-10 haftalık birlikte iyilik süresi böylece takma uzmanı kabilinden epitezin yapımına başlanır. Protez uzmanı kabilinden hastanın zat anotomik özelliklerine ve cilt rengine makul adına açılan silikon takma implantlara amerikan pas yahut mıknatıslı birlikte konservatör ile tutunur. İmplantlar ve bu tutucular; proteze demir birlikte tutuculuk, tasarruf kolaylığı ve metanet sağlar. 

Özellikle yüzdelik mevcut kulak ve koku alma organı kayıpları hastanın psikolojisini ince bozmakta ve toplumsal yaşama uyumları güç olmaktadır” niteleyerek konuştu.Cerrahi tekniklerle kem kulak ve koku alma organı organlarının birlik anlamıyla hesabına konmasına olanak tanındığını kail Op. Dr. Akagün, “Organlarını kaybeden insanların protezlerini yaparak doğacak hayatlarında bahtiyar olmalarını getirmek en şişman hedefimizdir. Protez koku alma organı ve takma kulak ameliyatları ince beniz maskara nitelik ve çatı adına insana hususi olduğu için başkaca kakırdak kadar esnek birlikte yapısı bulunduğundan ruh bilimsel ve görsel anlamda ince doygunluk edicidir. Yurdumuzda ince az doktor kabilinden muteber bu cerrahi uygulamanın maliyeti maatteessüf ince yüksektir” dedi.

Kaynak: IHA

Ana Sayfa SAĞLIK Kötü burun psikolojiyi bozuyor!

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BAKAN ATAOĞLU: “TURİZM SEKTÖRÜNÜN BÜTÜNÜNE YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRDÜĞÜMÜZDEN, KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

BAKAN ATAOĞLU: “TURİZM SEKTÖRÜNÜN BÜTÜNÜNE YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRDÜĞÜMÜZDEN, KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”  Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, dünya ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni (KKTC)...