Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.09 Kasım 2017 Perşembe, 10:39

Kriz Geçiren Genç İnsanları Isırmaya Çalıştı!

Lefkoşa Surlariçi bölgesinde bulunan bir gençte halk dilinde zombi hapı olarak bilinen ‘flakka- adında sentetik uyuşturucunun belirtilerini gösterecek şekilde kriz geçirdi.Haberal Kıbrıslı’dan Candan Mert’in haberine göre;

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de rastlanılan sentetik uyuşturucuya, son günlerde Güney Kıbrıs’ta da olması konusunda çıkan haberlerin ardından, büyük korku yaratan bu illetin KKTC içerisine girip girmediği ile ilgili tartışmalarından dolayı insanlar şüphe içerisinde. Son dönemlerde Brezilya’da görülen hapı kullananlar tıpkı bir zombi gibi davranıyor ve ‘yamyam’ özellikleri gösteriyor.

“Kriz geçirip insanları ısırmaya çalıştı”

Güvenilir bir kaynaktan edinilen bilgilere göre geçtiğimiz gün Lefkoşa Surlariçi bölgesinde bulunan bir gençte halk dilinde zombi hapı olarak bilinen ‘flakka- adında sentetik uyuşturucunun belirtilerini gösterecek şekilde kriz geçirdi.

Kimliğinin açıklanmasını istemeyen kaynak tarafından, kriz geçirmek suretiyle bahse konu uyuşturucuyu kullanan kişilerdeki belirtilerin aynısını gösteren gencin ailesinin genci zapt etmekte zorlandığı belirtilirken, genci kontrol altına almaya çalışan çevresindeki kişileri de ısırmaya çalıştığı iddia edildi. Çevre sakinleri olarak bulunan komşuların polisi çağırdığı ve sonrasında gencin tedavi olmak üzere olay yerinden götürüldüğü iddia edildi.

Flakka kullanımının ardından Delirium denen ve nadir olarak görülen aşırı güçlü yan etkide kaygı, halüsinasyonlar, disoryantasyon, yüksek vücut ısısı, ağrıya / acıya duyarsızlık ve hiper-saldırganlık görüldüğü belirtiliyor. Tüm dünyada büyük korku uyandıran  Videolarda görüntülenen zombi etkisi ve et yeme gibi semptomların ise henüz bilimsel bir dayanağa sahip olmaması sebebiyle neticelenmediği belirtiliyor.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz