Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.26 Ekim 2016 Çarşamba, 19:51

KTOEÖS“Teneke Çalma Eylemi” yaptı

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) “Yapılan Yasadışı, Usulsüz Görevlendirme ve Atamalarla” ilgili Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı önünde “Teneke Çalma Eylemi” yaptı.KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel eylemde yaptığı konuşmada, tenekenin Kıbrıs Türk toplumunda iyi bir iletişim aracı olduğunu söyledi.
“Yolsuzluğun, yüzsüzlüğün, yasa dışılığın artık sıradan hale geldiğini” savunan Gökçebel, “Bizim hazmedemediğimiz Eğitim Bakanlığı, Kamu Hizmetleri Komisyonu, Sayıştay Başkanlığı gibi kurumların, bu ülkede adaleti, ahlakı, etiği savunması gereken kurumların usulsüzlük, haksızlık ve kişiye göre atama yapmasıdır” dedi.
“Eğitim Bakanlığı’nın talebiyle KHK sırf eski Cumhurbaşkanının torunudur, Sayıştay Başkanının kızıdır diye atama yaptı” diyen Gökçebel verdikleri mücadele sonucu bu konuda geri adım atıldığını anlattı.
“Bu konuda KHK’nın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya bilgilendirme yaptığını” belirterek bunu paylaşmak istediğini kaydeden Gökçebel, 2 bin 840 kişilik öğretmen kadrosundan fiili olarak 2 bin kişinin görev yaptığını söyledi ve bu durumun eğitim sistemine zarar verdiğini kaydetti.
“İhtiyaç olmayan TMK’ya Serdar Denktaş’ın akrabası olduğu için Almanca Öğretmeni atandı” diyen Gökçebel, “Yaratılan ayrıcalıklar adam kayırmacı anlayışın sonucudur” dedi.
Kamu hizmeti veren okullardaki sorunların çözülmesini isteyen Gökçebel, okullardaki eksikliklerin giderilmediğini anlattı.
Bu anlayışla devam edilmesi halinde devlet okullarının sonunun geleceğini savunan Gökçebel, yanlış işlemlerin peşini bırakmayacaklarını söyledi.

Gökçebel’in konuşmasının ardından “teneke çalma eylemi” gerçekleştirildi.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz