9.5 C
Lefkoşa
19 Ocak 2021 Salı

KTÖS grevi askıya aldı

KTÖS, yarın Gönyeli İlkokulu’nda yapmayı planladıkları grevin askıya alındığını açıkladı.
KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş, yaptığı yazılı açıklamada, Sendika ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında süren görüşmeler neticesinde Gönyeli İlkokulu’na 1 ilkokul öğretmeni ve 1 özel eğitim öğretmeni kadrosu verilmesi ve geri kalan ihtiyaçların ilerleyen zamanda tamamlanması için Bakanlığın gayret göstermesi konusunda mutabakata varıldığını belirtti.

Bundan dolayı yarınki grevin ve Okul Aile Birliği ile birlikte saat 11:00’de Bakanlık önünde yapılacak eylemin askıya alındığını ifade eden Maviş, şöyle dedi:

“Sağlanan mutabakat şartları yerine getirilmemesi halinde demokratik eylem hakkımızın da planlandığı şekilde devam edeceğini belirtiriz. Bakanlığın Gönyeli İlkokulu özelinde sorunların çözümü için gösterdiği çabayı, diğer öğretmen eksikliği olan okullarımızda da göstermesi beklediğimizi ifade eder; ilkokul öğretmeni, okul öncesi öğretmeni, özel eğitim öğretmeni, rehber öğretmen, yönetici, altyapı ve hademe ihtiyacı olan diğer okullarımızın sorunlarının çözümü için de ailelerle birlikte konunun takipçisi olacağımız kamuoyu ile paylaşırız.”

Ana Sayfa Genel KTÖS grevi askıya aldı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC Gazete Manşetleri 07/11/2020

KKTC GAZETE MANŞETLERİ 19 OCAK 2021 SALI

KKTC'de gazeteler neler yazdı? Manşetler ve detaylar neler? Gazetelerin spor sayfalarındaki detaylar ve dahası haberimizin detaylarında.