Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.28 Kasım 2014 Cuma, 13:47

“Küçük Ütopyalar” sergisi“Küçük Ütopyalar” sergisi

PICCOLE UTOPIE / SMALL UTOPIAS / KÜÇÜK ÜTOPYALAR” SERGİSİ

TARİH, ARAŞTIRMA VE YENİLİK ARASINDAKİ ÜÇÜNCÜ MİLENYUMDA İTALYAN MİMARLIĞI

 

İtalya AB Başkanlığı çerçevesinde, Kıbrıs’taki İtalya Büyükelçiliği ve Avrupa Komisyonu, Urban Gorillas sivil toplum kuruluşu ile işbirliği içerisinde, Tenaris Dalmine katkıları ile Tarih, Araştırma ve Yenilik Arasındaki Üçüncü Milenyumda İtalyan Mimarlığı’na odaklanan “Piccole Utopie /Small Utopias / Küçük Ütopyalar” sergisini takdim eder.

Sergi, 2 Aralık tarihinde 18:00- 20:00 saatleri arasında Kıbrıs’ın kuzeyindeki Bedesten’de, serginin Baş Küratör’ü Profesör Giuseppe Ciorra tarafından açılacaktır ve 3 – 13 Aralık tarihleri arasında Pazartesi gününden Cumartesi gününe kadar saat 08:30 -18:00 saatleri arasında Bedesten’de halka açık olacaktır.

 

Profesör Ciorra mimar, eleştirmen, eğitmen ve İtalyan mimarisi için Gold Metal’e ve “Mies van der Rohe” ödülüne  danışmandır. Aynı zamanda İtalya’da ve yurt dışında sergilerin küratörlüğünü yapmış ve tasarlamıştır. 2009 yılından beri Roma’nın Ulusal 21. Yüzyıl Sanatları Müzesi olan MAXXI’nin mimarlik bölümünün baş küratörüdür.

“Piccole Utopie / Küçük Ütopyalar” sergisi “yeni” İtalyan mimarisini sergileyecektir. Modern mimari sadece dünya genelinde bilinen muhteşem isimler tarafından değil, aynı zamanda gelişen mimarlik firmaları tarafından da üretilmektedir.

 

Roma’nın Ulusal 21.Yüzyıl Sanatları Müzesi, MAXXI Mimarlik Bölümü ile ortak bir proje olan sergi, kültürel programları için İtalya Dışişleri Bakanlığı ve Uluslararası İşbirliği tarafından seçilen öncelik eden teması, “Araştırma, keşif, yenilik: bilginin İtalya’sı” ile uyumludur.

 

Bu sergide sergilenen mimari çalışmalar, projenin kalitesi ve sundukları temaların uygunluğu,

var olan yapıların tekrar tanımlanmasından, yenilik teknikleri ve materyallerine, kentsel peyzaj kalitesinden, tarihsel miras ile ilişkileri baz alınarak seçilmişlerdir.  Bu canlı, fikirler ve çözümler bakımından zengin, hızlı bir şekilde değişen zamanımız tarafından yüklenen değişikliklere adapte olabilmeyi sağlayan bir senaryoya zemin hazırlamaktadır.

 

bam!, Matilde Cassani, Elastic Spa, Maria Giuseppina Grasso Cannizzo, Labics, Modus architects, Obr, Umberto Riva, and Cino Zucchi Architetti ile birlikte stARTT seçilen 10 gruptan bir tanesidir.

unnamed

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz