10.3 C
Lefkoşa
3 Mart 2021 Çarşamba

Kurum ve kuruluşlardan “Barış Pınarı”na destek

İNSAN HAKLARI DERNEĞİ, BARIŞ PINARI HAREKATI’NA DESTEK VERDİ

İnsan Hakları Derneği, Türkiye’nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nı; “insanlığın terör belasından kurtuluşu için bir ışık” olarak gördüğünü belirterek, tam destek verdiğini bildirdi.
Dernek başkanı Hasan Y. Işık yazılı açıklamasında, ABD ve AB üyesi Fransa ile Almanya gibi ülkelerin Türkiye’nin başlattığı Suriye harekatına karşı çıkmasını “insan hakları adına çok talihsiz bir tavır” olarak gördüklerini belirtti.
Işık, Türkiye’ye yönelik terör tehdidine ve teröristlerin oradaki masum ve mağdur insanlara yönelik insanlık vahşetine destek vermekle suçladığı ABD ve AB ülkelerini protesto etti.

BEŞPARMAK DÜŞÜNCE GRUBU, BARIŞ PINARI HAREKATI’NA DESTEK BELİRTTİ

Beşparmak Düşünce Grubu, on yıllardır süren ve binlerce insanın hayatına mal olan terörü sona erdirmeye ve Suriye’nin kuzeyinde bir güvenli bölge oluşturmaya yönelik olarak Türkiye’nin başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı’nı destek belirtti.
Açıklamada, “Bu büyük mücadelede Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümetiyle yüce Türk ulusuna başarılar diliyoruz” denildi.
Kendisi de Kıbrıs Rum tarafının 1955’te başlattığı ve 1963’te devlet terörü olarak 11 yıl süreyle sürdürdüğü silahlı Enosis kampanyasının kurbanı ve mağduru olan Kıbrıs Türk halkının, bu beladan 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’yla kurtulduğu belirtilen açıklamada, benzeri saldırılardan ancak bir garantör güç olarak Türkiye’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki caydırıcı askeri varlığı sayesinde korunduğu kaydedildi.
Açıklamada, “Aradan geçen 45 yıl içerisinde adada barış, istikrar ve huzurun hüküm sürdüğü yadsınmaz bir gerçek olup kimse tarafından unutulmamalıdır. Bu vesileyle, adadaki varlığımız ve güvenliğimize karşı devam eden tehditlere karşı her zaman yanımızda duran Türkiye’ye karşı şükran duygularımızı ifade ederken, teröre ve onun yarattığı tüm tehdit ve tahribata karşı verdiği bu mücadelede Anavatan’daki kardeşlerimizin yanında durduğumuzu bir kez daha ifade etmek isteriz. Temennimiz, büyük özverilerle gerçekleştirilmekte olan bu harekatın da amaçlarına ulaşması ve bölgeye barış, güvenlik ve huzur gelmesidir” ifadeleri kullanıldı.

DİN GÖREVLİLERİ SENDİKASI’NDAN BARIŞ PINARI HAREKÂTINA DESTEK..

Din Görevlileri Sendikası (Din Gör-Sen), “Barış Pınarı Harekâtı” adıyla başlatılan operasyonun inananların birlik ve beraberliğine, milletin huzuruna ve Türkiye’nin bekasına yönelen tehditleri ortadan kaldırmak için elzem hale geldiğini bildirdi.

Din Gör-Sen Başkanı Süleyman Çakır yaptığı yazılı açıklamada, mazlumların barış ve selametini sağlamak, yurtlarında esenlik içerisinde yaşamalarını temin maksadıyla başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’nın zaferle sonuçlanması için camilerde sabah namazında Fetih Suresini okuduklarını ve dua ettiklerini bildirdi.

Türk Ordusu’nun Barış Pınarı Harekâtı’yla, başta PKK ve DEAŞ olmak üzere bütün terör yapılanmalarını dağıtacağını belirten Çakır, böylelikle tüm bölge insanının uzun bir aradan sonra yeniden özgürlüğün huzurunu solumaya başlayacağını kaydetti.

Çakır açıklamasında, “Nasıl ki, tarih boyunca Türk askerinin adım attığı her yer huzur ve güven ortamına dönüşmüşse, bu harekâtla da bölgeye huzur ve istikrarın yeniden geleceğine, evlerini terk etmek zorunda kalanların yurtlarına döneceğine, Allah’ın izniyle Ordumuzun en kısa sürede hedeflediği noktaya en az zayiatla ulaşacağına olan inancımız tamdır. Allah ordumuzu her daim muzaffer eylesin” ifadelerine yer verdi.

KKTC KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİ: “HAREKATI CANIGÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ”

KKTC Karadeniz Kültür Derneği, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Suriye Milli Ordusu’nun Suriye’nin kuzeydoğusuna başlattığı harekatı canıgönülden desteklediklerini bildirdi.
Dernek Başkanı Murat Zeki Civelek tarafından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:
“Türkiye’nin hudutlarının güvenliğini sağlamak, ülkenin güneyinde terör koridoru oluşturulmasını engellemek, anavatanın güvenliğine tehdit oluşturan teröristleri etkisiz hale getirmek ve ülkelerinden edilmiş Suriyelilerin evlerine dönüşleri için uygun şartları sağlamak maksadıyla, uluslararası hukuk, BM Şartı ve BMGK’nın terörle mücadeleye ilişkin kararları gereğince gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekâtını Karadeniz Kültür Derneği olarak canı gönülden desteklediğimizi kamuoyuna duyururuz. Allah kahraman Mehmetçiğimizin yâr ve yardımcısı olsun.”

Ana Sayfa GÜNDEM Kurum ve kuruluşlardan "Barış Pınarı"na destek

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

FUAT OKTAY: “TEMEL HEDEFİMİZ YATIRIMLAR…”

FUAT OKTAY: “TEMEL HEDEFİMİZ YATIRIMLAR...” “AMACIMIZ KENDİ KENDİNE YETEN BİR KKTC EKONOMİSİNİN OLUŞMASINA KATKI VERMEK” “KKTC’YE 20 BİN AŞI DAHA GÖNDERİYORUZ” “KIBRIS’TA ÇÖZÜM İÇİN TEK YOL İKİ...