15.5 C
Lefkoşa
17 Ocak 2021 Pazar

KUZEY KIBRIS TENİS FEDERASYONU CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI’NIN SAHİBİ GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ TAKIMI OLDU

TATAR  MÜSABAKALAR SONUNDA DERECEYE GİREN TAKIM VE SPORCULARA, KUPA, PLAKET VE MADALYALARINI SUNDU
Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın sahibi Girne Amerikan Üniversitesi takımı oldu.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, müsabakalar sonunda dereceye giren takım ve sporculara, kupa, plaket ve madalyalarını sundu.
Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ödül töreninde yaptığı konuşmada pandemi döneminde pandemi kuralları içerisinde spor faaliyetlerinin devam etmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kupası turnuvası nedeniyle Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu yöneticilerini ve tenis sporcularını kutladı.
Çocukluk yıllarından itibaren tenise duyduğu yakın ilgiden bahseden Cumhurbaşkanı Tatar, tarihe damga vurmuş Kıbrıslı Türk tenis sporcuları Özel Vasıf ve İlter Sami’yi gururla yakinen takip ettiğini belirterek, Kıbrıslı Türk sporcuların diğer branşlar gibi teniste de büyük başarılar elde ederek kendilerini dünyaya tanıttıklarının altını çizdi.
Tenis sporunun bir ekip, özveri ve disiplin işi olduğunu ifade eden Tatar,  ailelerin erken yaşta çocuklarını tenise teşvik etmelerinin önemli olduğunu söyledi ve sporcu ailelerini tebrik etti.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar konuşmasında,  sporun, çocukların topluma faydalı bireyler olarak kazandırılması açısından önemine de dikkat çekti.

Ana Sayfa GÜNDEM KUZEY KIBRIS TENİS FEDERASYONU CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI’NIN SAHİBİ GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ TAKIMI OLDU

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC’YE KANUNSUZ GİRİŞ

Gazimağusa Limanı’nda bu sabah bir tır araç içerisinde gizlenmiş Suriye uyruklu toplam 11 kişi tespit edildi. Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon...