10 Ekim 2019 Perşembe, 13:59

Lefkoşa’da yeni bir tad ‘Levent Börek’

Adananın meşhur börekçisi Levent Börek Lefkoşa’da ilgi görmeye devam ediyor.Son yıllarda değişik ve güzel tadlar Kıbrıs’ın kuzeyine gelmeye devam ediyor.
Lefkoşa’nın göbeğinde yeni bir börekçi, üstelik ismi de yabancı değil..
Hikaye çok uzun yıllar önce başladı babasından öğrendikleri ile kendi yeteneklerini bir araya getiren levent usta her gün sabaha karşı 03:30 da yollara düştüğü seyar tezgahı ile her geçen gün daha fazla insana ulaştı.
Bugün onlarca şubesi ve çeşit çeşit lezzetleri ile Levent usta Kıbrıs’ta artık bizlerle. Bu güzel lezzeti adamıza getiren ve bizler ile tanıştıran Hüseyin  Levent börek dışında farklı konseptleri ile Kıbrıs halkına farklı lezzet imkanları vermektedir.
Levent Börek’te börek çeşitlerinin dışında Kayseri’ye özgü, el yapımı mantısı ile Anadolu’nun eşşiz lezzetini soframıza taşımaktadır.
Levent Börek adeta Türk damak tadının sentezi gibi hizmet vermektedir. Sadece çıtır börekleri ile değil Antep mutfağının birbiriden lezzetli tatlılarını bizlere sunmaktadır.

Levent Börek’in tarihi

Levent Böreğin tarihi 1968’de başlamıştır. Babasından öğrendiklerini geliştirerek kendine özgü bir tarifle ürününü hazırlayan Levent Usta, mesaiye her gün saat 03.30’da seyyar tezgahıyla yola düşerek başlıyor.

Levent Usta, birçok kişinin uykuda olduğu saatlerde tezgahını kurduğu Yüreğir ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’ne ulaşıyor. Masa ve sandalyeleri kaldırıma kuran Levent Usta, daha sonra börekleri tezgahında sıcak tutmak için ocağı yakıyor.

Levent Usta, mesleğe 1989 yılında 16 yaşındayken başlamış, 19 yıldır da kendi tezgahında satış yapmaktadır.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz