Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.19 Temmuz 2018 Perşembe, 16:46

Maliye Bakanından 20 Temmuz Mesajı!

DP Genel Başkanı, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Mesajı…Yunan Ordusunun 1974 yılında gerçekleştirdiği faşist darbe sonrasında bir yok oluşla karşı karşıya kalan Kıbrıslı Türkler, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirdiği iki aşamalı bir harekâtla özgürlüğüne kavuşmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası antlaşmalardan kaynaklanan hak ve yükümlülüklerine bağlı kalarak yapılan bu askeri harekât, Kıbrıs’ta kalıcı bir anlaşmanın temelini oluşturmuş ve ‘Barış Harekâtı’ adı ile anılmayı hak etmiştir.
20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı, Kıbrıs Türkü’nün geleceğini teminat altını almış ayrıca Ada’nın eşit ve ortak sahibi olarak bizleri hürriyete kavuşturmuştur.  Böylelikle Kıbrıs Türk Halkı tüm Dünyaya yıllardır verdiği hak ve hürriyet mücadelesinde baskılara boyun eğmeyeceğini, özgürlük ve bağımsızlığını koruyacağını ispat etmiştir.

Bu kararlı mücadelesinde Anadolu Halkı’nın Kıbrıs hassasiyeti, Kıbrıs Türk Halkı’nı hep çok daha güçlü kılmıştır.
20 Temmuz Barış Harekâtı, Ada’da tesis edilen barış, istikrar ve huzurun güvencesi olmaya devam edecektir. Bu bağlamda, Barış ve Özgürlük Bayramı’nda, özgürlüğümüz ve güvenliğimiz için can veren bütün Şehitlerimizi rahmetle, kanını ve terini akıtan Gazilerimizi minnetle, Varoluş Mücadelesinin önderi Dr. Fazıl KÜÇÜK, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif DENKTAŞ ve Varoluş Mücadelesine katılan herkesi saygıyla ve hürmetle anmaktayız.
Kıbrıs Barış Harekâtını gerçekleştirerek bu günü Barış ve Özgürlük Bayramı olarak kutlamamızı sağlayan, Türkiye Cumhuriyeti yöneticilerine ve Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile KKTC Güvenlik Kuvvetlerine bir kez daha şükranlarımızı sunarız.
20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramımız kutlu olsun.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz