19.4 C
Lefkoşa
17 Haziran 2021 Perşembe

‘Mavi Diploma’ verebilmesi için çalışmalar devam ediyor

‘MAVİ DİPLOMA’ Nedir?
Mavi Diploma; Avrupa Birliği’nin ilgili ‘Eğitim Komisyonu Kararları’ doğrultusunda da onayı gerçekleşmiş, uluslararası dilde (İngilizce) yazılmış belgesi olarak kabul ediliyor. Böylelik ile; lisans ya da yüksek lisans eğitimi, kararın geçerli olduğu tüm ülkelerde onanmış hale geliyor. Bir başka deyiş ile; Lisans veya yüksek lisans diplomasını, uluslararası geçerlilikte de hakim kılıyor.
“HİÇ BİR SORUNSAL SÜRECİN YAŞANMAMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Katıldığı bir tv programında konu ile ilgili verdiği yanıt da; GAÜ’nün mezunlarına yönelik bakış açısını bir kez daha yineleyerek, değerlendirmede bulunan Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar; “Mavi diploma şartlarını oluşturmaya ve halihazırda eğitimine devam eden veya eğitimini tamamlayarak, ‘GAÜ Diploması’ almaya hak kazanan tüm mezunlarının statüsünü, daha da üst seviyeye taşımaya çalışıyoruz. Bu; statüden yararlanabilecek öğrencilerimizin gerek lisans, gerekse yüksek lisans eğitimlerinden sonra, daha ayrıcalıklı yatay geçişlere yönelik kabule ve hiç bir sorunsal sürece dahil olmayacaklarını da ortaya koyuyor.” dedi.

Ana Sayfa EĞİTİM 'Mavi Diploma' verebilmesi için çalışmalar devam ediyor

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 16 HAZİRAN 2021 ÇARŞAMBA

Son 24 saatte yapılan test sayısı 10.586 olup, 40'ı yerel 45 pozitif vakaya rastlanmış, 15 kişi taburcu edilmiştir. 3 kişi hava yolu ile ülkemize gelmiştir....