17.1 C
Lefkoşa
20 Ekim 2021 Çarşamba

Menteş Gündüz şimdi de DP’den mi istifa etti?Şok gelişme

Geçtiğimiz dönemde UBP’den yıllarca Güzelyurtta Kaymakamlığı yapan ve UBP iktidardan gittikten sonra UBP’den istifa eden sonrasında ise  DP-UG’den Milletvekili olan Menteş Gündüz, bir dönem Serdar Denktaş’ın koltuğuna da oturmuştu. Başbakan Yardımcılığı ve Turizm Bakanlığı da yapan Gündüz’ün, kısa süreliğine bile olsa bu göreve getirilişinin ileri ki yaşamında maaş artışı ile ilgili olduğu yazılmıştı.

DP lideri Serdar Denktaş’ın o günlerde sonuna kadar savunduğu adamı pozisyonunda ki Gündüz’ün DP’den istifa haberleri basında çıkınca bu kez S.Denktaş, Menteş Gündüz’ü disiplin kuruluna verdi.

DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş son günlerde basınımızda yer alan haberlerden dolayı Güzelyurt Milletvekili Menteş Gündüz’ün DPUG Meclis Grubu onayıyla Yüksek Disiplin Kurulu’na havale edildiğini bildirdi.

Partiden verilen bilgiye göre, Menteş Gündüz ile ilgili olarak basınımızda çıkan haberler nedeniyle, DPUG Parti Tüzüğü’nün 93. Madde 1(d) fıkrası kapsamında Yüksek Disiplin Kurulu konuyu görüşmek üzere hafta başı toplanacak.

BAKANLIĞI DÖNEMİNDEKİ ŞAİBE HALA MAHKEMEDE…

Bakanlığı döneminde YDÜ’ye verdiği haksız isim tescili sonrası mahkemelikte olan Menteş Gündüz’ün davaları halen devam ediyor.Kısa dönem Bakan olmadan önce YDÜ’de hoca kadrosunda yer alan Gündüz, o günlerde şaibeli olan izin konusunda sessizliğe bürünmüştü.

Menteş Gündüz’ün Meclis Başkan Yardımcılığı görevini istediği ve Serdar Denktaş’ın kendisini aday göstermemesi sebebiyle istifa kararı aldığı iddia ediliyor. Öte Yandan Gündüz’ün çok yakında UBP’ye geçmesi bekleniyor. Ancak bazı UBP’lilerin bu kez, sürekli parti değişen ve koltuktan gidince esas yuvaları akla gelen bu gibi siyasilerin artık UBP’de yer almasını istemediği de gelen bilgiler arasında…

 

Ana Sayfa GÜNDEM Menteş Gündüz şimdi de DP'den mi istifa etti?Şok gelişme

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER / 18 EKİM 2021 PAZARTESİ

Bugünden yarın sabaha kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti tutuyor veya mücbir...