9.1 C
Lefkoşa
6 Aralık 2021 Pazartesi
spot_img
spot_img
spot_img

Merkel Anlaşmayı Teyit Etti

Almanya Başbakanı Angela Merkel , Avrupa Birliği’nin Türkiye  ile mülteciler konusunda vardığı anlaşmanın kesinlikle doğru ve önemli olduğunu belirterek, “Komşularımızla birlikte Şengen sınırlarımızı da korumamıza yardımcı olacaktır.” dedi.

 

Başbakan Merkel , mültecilerin Almanya’ya uyumu konusunda eyalet başbakanlarıyla yaptığı bir toplantının ardından,Başbakanlık’ta düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Merkel yarın Türkiye’ye yapacağı ziyaret ile ilgili bir soru üzerine, amaçlarının savaştan kaçan Suriyeli mültecileri ülkelerine yakın bir yerde tutmak ve hayatlarını tehlikeye atarak, kaçak yollardan Avrupa’ya gelmelerini önlemek olduğunu belirtti.

Başbakan Davutoğlu ile tüm konuları ayrıntılı bir şekilde görüşeceklerini anlatan Angela Merkel , “Bu vesileyle bazı yanlış anlamaları da düzeltmek istiyorum. Birincisi her zaman Türkiye – AB Anlaşması doğru mu diye soruldu. Ben  diyorum ki kesin olarak doğrudur ve önemlidir. Komşularımızla birlikte Şengen sınırlarımızı da korumamıza yardımcı olacaktır. İkincisi, geçen hafta sonu (Jan Böhmermann hakkında soruşturma izni verilmesi) verdiğimiz onay doğru muydu. Bunun da hala doğru olduğuna inanıyorum. Çünkü bu sayede Alman mahkemeleri hukuki açıdan doğru karar verme şansına sahip olacaklar.” diye konuştu.

 

 

Ana SayfaDÜNYAMerkel Anlaşmayı Teyit Etti
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 5 ARALIK 2021 PAZAR

Son 24 saatte yapılan test sayısı 20.178 olup, 211'i yerel 262 pozitif vakaya rastlanmış, 1 kişi hayatını kaybetmiş, 328 kişi taburcu edilmiştir. 1 kişi yurt...
spot_img
spot_img
spot_img