Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.05 Aralık 2018 Çarşamba, 21:40

Mersin’de beklenen sağanak nedeniyle yarın okullar tatil

Mersin’de beklenen sağanak nedeniyle il genelinde eğitim-öğretime yarın ara verilmesi kararlaştırıldı. Kent genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak. Mersin‘de beklenen sağanak nedeniyle il genelinde eğitim-öğretime yarın için ara verildi.
Mersin Valiliğinden yapılan açıklamada, yarın kent genelinde kuvvetli sağanak beklendiği, bunun da olumsuzluklara yol açabileceğinin değerlendirildiği belirtildi.
Açıklamada, alınan kararla özel eğitim kurumları da dahil olmak üzere ilk, orta ve lise dengi okullarda yarın eğitim ve öğretime ara verildiği, kent genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi. 
Vali Ali İhsan Su da Twitter’dan “Değerli veliler, kıymetli öğrenciler, kuvvetli sağanak yağış ve beraberinde oluşabilecek olumsuzluklar nedeniyle 06.12.2018 Perşembe günü ilimiz genelinde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir.” şeklinde açıklama yaptı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamada ise Mersin’in merkez Toroslar, Yenişehir, Akdeniz ve Mezitli ilçeleri ile Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçelerinde aralıklarla devam eden yağışın, gece saatlerinden itibaren şiddetini artıracağı ve cuma sabahına kadar devam edeceğinin tahmin edildiği kaydedildi.Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ülkemizde yarın etkili olması beklenen sağanak yağış nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyurulmuştu.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz