Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.05 Aralık 2018 Çarşamba, 19:59

Meteoroloji Uyardı! Acil Önlemler Alınıyor

Meteoroloji Dairesi, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların cuma öğle saatlerine kadar şiddetli olmasının beklendiğini duyurdu. Ülke genelinde önlemler alındı.Meteoroloji Dairesi, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların cuma öğle saatlerine kadar şiddetli olmasının beklendiğini duyurdu.
Meteoroloji Dairesi’nden yapılan açıklamada, birçok bölgede toprağın suya doymuş olduğu ve derelerin akışta olduğu gerçeğinden yola çıkarak oluşabilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olmasını istedi.

YARIN SON YILLARIN EN YOĞUN VE ŞİDDETLİ YAĞIŞI BEKLENİYOR
Öte yandan, 6 Aralık Perşembe günü özellikle 12.00-14.00 arası ve sonrasında beklenen fırtına ve şiddetli yağış uyarısı nedeniyle Lefkoşa Türk Belediyesi acil müdahale ekipleri çalışma başlattı.
LTB açıklamasında, Meteoroloji Dairesi’nin verilerine göre, yarın öngörülen yağışın son yılların en yoğun ve şiddetlilerinden olmasının beklendiği ifade edilerek, belediyenin, şehrin ve yurttaşların güvenliği için her türlü önlemi almaya çalıştığı, ancak, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzlukların yaşanabileceği kaydedildi.

BAKANLIK OKULLARI TATİL ETTİ

Öte yandan ülke genelinde son yılların en etkili yağışı beklenirken Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ise bugün yaptığı açıklamada ülke genelinde eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Okulların yarın (6 Aralık Perşembe Günü) tam gün tatil olmasına karar verilmiştir. 7 Aralık Cuma günü için ise gelişmelere bağlı olarak gereken duyuru yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

LTB BAŞKANI HARMANCI’DAN KOORDİNASYON ÖNERİSİ
Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı da acil müdahale ekiplerinin çalışmalarını incelerken, aynı zamanda beklenen yoğun yağışa ilişkin hükumet yetkililerine bilgi verdi.
Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ve Lefkoşa Polis Genel Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya gelen Başkan Harmancı, olası acil durumlarda koordinasyon içerisinde olunmasını görüştü. Konu ile ilgili olarak Güney Lefkoşa Belediye Başkanı ile de görüşen  Harmancı olası acil durumlarda iletişim içerisinde olunması konusunda fikir belirtti.

Yurttaşlar olası acil durumlarda 24 saat hizmet veren Alo 185 Çözüm hattına yada 22 85221 numaralı telefona ulaşabilecek.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz