12 C
Lefkoşa
16 Ocak 2021 Cumartesi

MHP Genel Başkanı Bahçeli’den kayıp Suudi gazeteciyle ilgili açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısına katılarak konuşma yaptı.

Bahçeli konuşmasında, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’ya da değindi. “Konsolosluktan çıkıp çıkmadığı acilen ispata muhtaçtır. Türkiye mafyavari yöntemlerin geçiş güzergahı değildir.” dedi.

“ABD Başkanı sorumsuz ve şuursuz tavrıyla nifak saçmaktadır”

Toplantı’da ABD’nin terör örgütüne silah verdiğini ve vermeye devam ettiğini hatırlatan Bahçeli, ABD Başkanı Trump’a tepki gösterdi:

“Hani teröristler Menbiç’i terk edeceklerdi. Açıktan kazılan çukurlar neyin nesidir? ABD, terör örgütü PYD-PKK’ya silah takviyesine devam etmektedir. ABD’nin güven vermeyen samimi olmayan tutumuna bakarak terörle mücadeleyi sürdüremeyiz. ABD başkanı Türkiye’yi tek kullanımlık çay poşeti gibi gördüğü beraberce kılıç dansı yaptığı ülkelerle karıştırmasın. ABD Başkanı sorumsuz ve şuursuz tavrıyla nifak saçmaktadır.”

McKinsey açıklaması

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Hükümet McKinsey ile yollarını ayırsa da bizim düşüncelerimiz, değerlendirmelerimiz asla değişmeyecek, tutarlı ve gerçekçi tespitlerimiz hükmünü muhafaza edecektir.” dedi.

MHP-İyi Parti gerilimi

Bahçeli, “İyi Parti Genel Başkanı sosyal medyadan şahsımı etiketleyip adres verecek kadar çıldırmış, gözü dönmüştür. Bu davet pis bir davetti, tehlikeli bir meydan okumaydı. Türk’ün töresidir, davet varsa, icabet eden de çıkacaktı, gerçekten çıkmıştır. Üsküdar teşkilatımız bu kişinin evinin önünde demokratik ve her zaman olabilecek protestolarını yaptılar. Fakat Üsküdar ilçe başkanımızı ve yönetimini, il teşkilatımıza ve Genel Merkezimize haber vermeden bu eylemi yaptığından dolayı bekletmeden görevden aldık.” diye konuştu.

Ana Sayfa Genel MHP Genel Başkanı Bahçeli'den kayıp Suudi gazeteciyle ilgili açıklama

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC Gazete Manşetleri 07/11/2020

KKTC GAZETE MANŞETLERİ 16 OCAK 2021 CUMARTESİ

KKTC'de gazeteler neler yazdı? Manşetler ve detaylar neler? Gazetelerin spor sayfalarındaki detaylar ve dahası haberimizin detaylarında.