27.6 C
Lefkoşa
30 Ekim 2020 Cuma

MHP Milletvekili Erbaş: KKTC Bizim Olmazsa Olmazımız!

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Türkiye’de bir dergiye KKTC ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erbaş, Türkiye ile Kıbrıs Türk Halkı arasında kan bağı bulunduğu ve 600 yıldır her türlü çabalara rağmen Kıbrıs’ın Anavatan Türkiye ile bağlarının koparılamadığına dikkat çekti.

Kıbrıs’ın konumu itibariyle stratejik önemi olmasının yanında uzun yıllar adanın çeşitli kültür ve dinlere de ev sahipliği yaptığını aktaran Erbaş, Türkiyesiz KKTC düşünülemeyeceği gibi KKTC’siz Türkiye’nin de düşünülmemesi gerektirdiği belirtti.

Ayrıca Erbaş; “Kıbrıs Türk insanı misafirperver ve sıcankanlı. Türkiye Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı bütçesi görüşülürken söz aldım. Sayın Turizm ve Kültür Bakanına seslendim. Türkiye’nin katıldığı tüm yurt dışı tanıtım ve turizm fuarlarına KKTC’yi de dahil etmeliyiz dedim. Ayrıca gittiğim her yerde ve tüm çalışmalarda KKTC’nin daha iyi yerlere gelmesi ve orada yaşayan  soydaşlarımızın izolasyonlardan bir şekilde kurtarılması için çalışmalar yürütülmesi gerektiğini belirtiyorum.” dedi.

KKTC’nin siyaset üstü bir milli dava olduğuna değinen MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Hangi siyasi iktidar olursa olsun Türkiye Cumhuriyetinin KKTC ve orada yaşayan yurttaşlarımıza duruşu nettir. Hiç bir izolasyon orada yaşayan soydaşlarımızı bezdiremeyecek. Sonsuza dek bir federasyon beklentisi içinde beklemek ve Kıbrıs Türk Halkını Rum’un keyfi tutumlarına mahkum etmek gibi bir lüksümüz yok. 50 Yıl daha federasyon görüşemeyiz. Masaya yeniden dönülecekse farklı çözüm önerilerinin de içinde bulunduğu ve soydaşlarımızın elinin daha güçlü olacağı bir şekilde dönmeliyiz. Yapmış olduğum uzun soluklu gözlemlerde 50 yıllık görüşme sürecinin KKTC’de yaşayan soydaşlarımızın günlük yaşamlarına ve kamusal alana da kötü yansımalarının olduğunu tespit ettim. El birliğiyle KKTC’de acilen kamusal reformlar yaparak kendi evimizin içini günün koşullarına göre yeniden düzenlemeli ve yolumuza devam etmeliyiz. Türkiye olarak soydaşlarımızın yanında durmaya devam edeceğiz” dedi.

Ana Sayfa GÜNDEM MHP Milletvekili Erbaş: KKTC Bizim Olmazsa Olmazımız!

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Biden, ülke geneli anketlere göre yarışı Trump’ın 7,4 puan önünde götürüyor.

ANALİSTLER, BAŞKANLIK SEÇİMLERİ ÖNCESİNDEKİ ANKETLERDE JOE BİDEN ÖNDE OLSA DA ÜLKEDEKİ SEÇİM SİSTEMİ DOLAYISIYLA 3 KASIM'DA DONALD TRUMP'IN KAZANMASININ HALEN MÜMKÜN OLDUĞUNU BELİRTİYOR Abd'de Seçimlere...