30.6 C
Lefkoşa
28 Temmuz 2021 Çarşamba

“Egemenlik Türk ulusunun Temelidir”

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla ulusal Egemenlik yetkisinin Türk Ulusu’na devredildiğini belirten Dursun Oğuz, 23 Nisan’ın sadece Türk çocuklarının değil, tüm dünya çocuklarının katılımıyla anlamlı bir gün olarak kutlanmasının, çocuklara verilen değeri ortaya koyduğunu vurguladı.

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Dursun Oğuz, kardeşlik duygusunun paylaşılması, dünyaya yayılması ve farklı kültürlerin ortak bir noktada buluşmasına, çocukların kaynaşmasına da olanak sağlanmasına vesile olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Kıbrıs Türk çocuklarının da büyük bir heyecanla kutladıklarını kaydetti.

Dursun Oğuz, mesajında şunları kaydetti:

“Atatürk, milletine olan saygısını devlet yönetiminde millet iradesini en üstün güç olarak görmesiyle ortaya koymuş ve bu onurlu günü Türk Çocuklarına armağan etmiştir. O günden beridir 23 Nisan en önemli ulusal bayramlarımızdan biri olarak her yıl coşkuyla kutlanmaktadır. “Bugünün küçükleri yarının büyükleridir” diyen Atatürk; bu günü tüm dünya çocuklarına armağan ederek, gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ifade etmiştir.”

Ana Sayfa Genel "Egemenlik Türk ulusunun Temelidir"

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC DÖVİZ KURLARI 27 TEMMUZ 2021 SALI

Döviz fiyatları bugün ne kadar oldu? Güncel Dolar, Euro, Sterlin alış fiyatı - satış fiyatı, pariteler ve çapraz kurlar hangi seviyelerde yer alıyor? - 27/07/2021 -...