12.1 C
Lefkoşa
16 Ocak 2021 Cumartesi

NBA EFSANESİ HAYATINI KAYBETTİ

NBA’de döneminin efsane oyuncularından ve antrenörlerinden olan Paul Westphal’ın 70 yaşında hayatını kaybettiği açıklandı. Oyunculuğunda 5 kez All-Star olan ve bir kez NBA şampiyonluğu yaşayan Paul Westphal’ın beyin kanserinden öldüğü belirtildi.

Phoenix Suns, Seattle SuperSonics ve New York Knicks forması giyen, Phoenix Suns, Seattle SuperSonics ve Sacramento Kings’te başantrenörlük görevinde bulunan NBA efsanelerinden Paul Westphal’ın 70 yaşında hayatını kaybettiği açıklandı.

12 yıllık oyunculuk kariyeri boyunca , Boston Celtics’le bir NBA şampiyonluğu yaşayan Westphal’ın beyin kanserinden hayatını kaybettiği belirtildi.

ANTRENÖRKEN JORDAN’A YENİLDİ

1976-77 ve 1980-81 sezonları arasında arka arkaya beş All-Star takımına seçilen ve bu yıllarda 20 sayı ortalamanın üzerinde performans gösteren Paul Westphal 1992 – 1996 yılları arasında Phoenix Suns’ı çalıştırmış, 1993 yılında NBA finaline çıkan Phoenix, Michael Jordan önderliğindeki Chicago Bulls’a 4 – 2 yenilmekten kurtulamamıştı.

Deneyimli antrenör 1998-2001 yılları arasında Seatlle’da görev yaptıktan sonra, uzun süre kariyerine ara vermişti.

Westphal, 2018’de en değerli kişilerin girdiği onur listesi olarak adlandırılan College Basketball Hall of Fame’e ve 2019’da Naismith Memorial Basketball Hall of Fame’e dahil edilmişti.

Ana Sayfa DÜNYA NBA EFSANESİ HAYATINI KAYBETTİ

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BAKANLAR KURULU TOPLANTISI TAMAMLANDI

Başbakan Ersan Saner başkanlığındaki toplantı sona erdi yaklaşık 2 saat sürdü. Toplantıda, covid-19 vakalarındaki artış nedeniyle alınması beklenen ek tedbirler değerlendirildi. Az sonra açıklama yapılması bekleniyor...

TRAFİK KAZASI!