Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.29 Nisan 2016 Cuma, 13:36

Nurgül Yeşilçay’a Hakaret Davası

Paramparça dizisinde 52 bölüm beraber oynayan Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya mahkemelik oldu.Oyuncu Erkan Petekkaya, bir gazeteye verdiği röportajda kendisine hakaret ettiğini öne sürdüğü oyuncu Nurgül Yeşilçay hakkında suç duyurusunda bulundu.

Avukatı Çağdaş Çelik aracılığı ile Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi veren oyuncu Petekkaya, ‘Paramparça’ isimli dizinin 52 bölümünde birlikte rol aldığı Yeşilçay’ın, diziden ayrıldıktan sonra bir gazeteye röportaj verdiğini hatırlattı. Dilekçede, Yeşilçay’ın söz konusu röportajda hakaret içerikli beyanlarda bulunduğu belirtilerek, “Müvekkilimi yalancılıkla suçladı. Onun hakkında ağır ithamlarda bulundu. Müvekkilimiz bu ahlak sınırlarını zorlayan açıklamalar karşısında eşine ve hayranlarına karşı küçük düşürülmüş, bir kadın üzerinden prim yapmaya çalışan bir kimse olarak lanse edilmeye çalışılmıştır. Müvekkilimizin şüpheli ile öpüşmek isteyip istemediği gibi bir açıklaması bulunmamaktadır” denildi.

Şüpheli Yeşilçay’ın şikayete konu röportajda müvekkili Petekkaya’yı kamuoyuna küfürbaz ve çalışma ahlakından yoksun bir oyuncu olarak lanse ettiğini öne süren Avukat Çelik, “Şüpheli, müvekkilimizin kendisine mobbing uyguladığı yönündeki asılsız iddiaları ile müvekkilimizin gazetelere manşet olmasına neden olmuş ve müvekkilimizi küçük düşürmüştür” dedi.

‘HAKARET’ VE ‘TEHDİTTEN’ SORUŞTURMA AÇILDI

Şüpheli’nin verdiği röportajda müvekkiline küfür ettiğini kabul ettiğini belirten Avukat Çelik, müvekkilinin edilen hakaretler nedeniyle ailesi ve hayranları nezdinde küçük düşürüldüğünü, onurunun zedelendiğini belirtti. Şüpheli Yeşilçay’ın, müvekkili Petekkaya ile çalıştığı süre içerisinde sürekli ona hakaretlerde bulunduğunu iddia eden Avukat Çelik, Nurgül Yeşilçay hakkında ‘Hakaret’ ve ‘Tehdit’ suçlarından soruşturma başlatılarak hakkında ceza davası açılmasını istedi.

Şikayet üzerine ünlü oyuncu hakkında soruşturma açıldı. Soruşturmaya bakan Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Sarıyar’ın, Nurgül Yeşilçay’ı ifade vermeye çağırması bekleniyor.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz