19.7 C
Lefkoşa
27 Şubat 2021 Cumartesi

ODTÜ REKTÖRÜ SİBEL SİBER’İN KİTABI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kuzey Kıbrıs Kampüsü Rektörü Prof. Dr. Ömer Turan’ın, eski Başbakan ve Meclis eski Başkanı Dr. Sibel Siber’in “Aynı Masada Yarım Asır” isimli kitabıyla ilgili değerlendirmesi “Türk-İngiliz İlişkileri” dergisinde yayınlandı.

Prof. Ömer Turan, Siber’in bahse konu kitabıyla Kıbrıs sorununda “denenmiş ve netice alınamamış bir yöntemde ısrar etmenin anlamsızlığını gözler önüne serdiğini kaydetti. Prof. Turan yazısında, Sibel Siber’in “Kitap, bunca yıldır masadaki çözüm modeli olan federasyon arayışlarının ve müzakerelerin neden her seferinde başarısızlıkla sonuçlandığına dair bilgi, belge ve kişisel gözlemlerim ışığında değerlendirmelerimi içermektedir”  sözleriyle,  kitabın çerçevesini çizdiğini belirtiyor.

Yılda iki kez internette yayınlanan dergide, iki ülke arasındaki diplomatik, ekonomik, siyasi, askeri, ticari ve sosyo-kültürel ilişkilere analizler yayınlanıyor.

Ana Sayfa GÜNDEM ODTÜ REKTÖRÜ SİBEL SİBER’İN KİTABI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İNGİLİZ VATANDAŞLARINA ULUSLARARASI SEYAHAT SERBESTLİĞİ 17 MAYIS’TA GELİYOR

İngilizlerin normalleşme takvimi turizmcileri umutlandırdı İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın normalleşme planı kapsamında 17 Mayıs'tan itibaren İngiliz vatandaşlarına uluslararası seyahat serbestliği açıklaması turizmcileri umutlandırdı. Tarih belirsizliğinin...

POLİSİYE OLAYLAR