15 C
Lefkoşa
7 Mart 2021 Pazar

Okullar Yeni Eğitim Yılına Hazır

Halktan toplanan emlak vergilerinin yüzde 15’i bölge okullarının ihtiyaçları için kullanılıyor.

1

Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, Girne 23 Nisan İlkokulu’nda tören alanının düzenlenerek, büst ve genel tamirat ve tadilat işlerinin yapıldığı 110 metre uzunluğundaki basamakların düzenlendiği belirtildi. Girne Maarif Anaokulunda çatının tamir edildiği, oyun parkının yenilendiği, aynı zamanda okulun dış cephesinin boyandığı ifade edildi. Girne Belediyesi tarafından Anafartalar Lisesi’ne ise yeni 10 kız, 10 erkek tuvaleti inşaa edildiği belirtilirken, okula yeni öğretmen odası da yapıldığı belirtildi.

2

Osman Türkay Anaokulunda genel tadilat, çatı düzenlemesi ahşap ve boya işleri yanında büst, Karaoğlanoğlu İlkokulu’na ise yeni çeşme yapıldığı, 19 Mayıs Türk Maarif Koleji’nde de çok amaçlı salon yapımının sürdüğü kaydedildi. Aynı zamanda Hasan Cafer İlkokulu önündeki kaldırım çalışmalarının da tamamlandığı, okul önlerinin yaya geçitleri çizim çalışmalarının da kısa süre içerisinde tamamlanacağı ifade edildi.

3 4

İhtiyaca yönelik eğitime yatırımlar sürüyor

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü öğretmen ve öğrencilerin daha rahat bir ortamda çalışmalarına olanak sağlamak amacıyla, okul yönetimleriyle yaptıkları görüşmelerde ihtiyaçların saptandığını ve buna yönelik yatırımlarının sürdüğünü ifade etti. Güngördü, halktan toplanan emlak vergilerinin belirli bir bölümünün belediye sınırları içerisindeki okullar için kullanıldığını söyledi. Güngördü, yeni eğitim yılının başlamasından önce işlerin tamamlanmasını planladıklarına işaret ederek tüm öğrenci ve öğretmenlere yeni dönemde başarılı bir yıl diledi.

5 6

Ana Sayfa Genel Okullar Yeni Eğitim Yılına Hazır

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

ABD’DE 1,9 TRİLYON DOLARLIK EKONOMİK DESTEK PAKETİ SENATO’DAN GEÇTİ

Beklenen destek paketi sonunda senatodan geçti... ABD'de 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi Senato'dan geçti ABD Başkanı Joe Biden'ın koronavirüs salgınının etkilerine dönük olarak istediği 1,9...